Featured Video Play Icon
شناسه پست: 1259
بازدید: 197

ویدئو آموزشی بالا مربوط به پلاگین sweep profile است که یکی از بهترین و کاربردی ترین پلاگین های تری دی مکس است.لازم به ذکر است این پلاگین تنها کار را برای هنر جویان تری دی مکس راحت می کند و امکانات خود تری دی مکس نیز شما را از استفاده از این اسکریپت بی نیاز می کند. دستور sweep در تری دی مکس نیز دقیقا همین خروجی را برای ما ممکن می کند که البته استفاده از اسکریپت جانبی می تواند راحت تر باشد اما شیرینی ایجاد یک پروفایل در تری دی مکس را مانند کار با مادیفایر sweep در تری دی مکس نمی تواند خلق کند.کار با دستور sweep در تری دی مکس به مراتب جذاب تر و شیرین تر از اسکریپت sweep است و به شما مهارت و حس اعتماد به نفس بهتری می دهد.

کار با مادیفایر sweep در تری دی مکس

برای ایجاد یک پروفایل به سبک احجام کلاسیک ، نیاز دارید که یک مسیر و یک سطح مقطع داشته باشید و در ادامه مادیفایر sweep را به آنها اعمال کنید و با استفاده از تنظیمان دستور sweep در تری دی مکس ، شکل مورد نظر خود را ایجاد کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ما بوسیله اشکال دوبعدی یک دایره ایجاد کرده ایم و در ادامه از مسیر command panel >modify<sweep رو فرا خوانی میکنیم تا در قسمت command panel تنظیمات فرمان sweep  ظاهر شود.

کار-با-مادیفایر-سویپ-در-تری-دی-مکس
کار-با-مادیفایر-سویپ-در-تری-دی-مکس
  • از بخش (شماره 1) که در تصویر مشخص گردیده است قادر خواهید بود که شکل خود را بر اساس اشکال آماده و از پیش ساخته خود تری دی مکس ایجاد کنید که اشکال نسبتاَ پرکاربرد و البته ساده ای هستند.
  • از بخش (شماره 2) “use custome section” می توانید پروفایل مورد نظر خود را بر اساس سطح مقطع طراحی شده خود ایجاد کنید.آموزش ایجاد سطح مقطع در تری دی مکس به شما کمک می کند تا سطوح مقطع بسیار حرفه ای بسازید.برای ایجاد سطوح مقطع حرفه ای باید کار با spline در تری دی مکس را بصورت حرفه ای فرابگیرید.

ایجاد پروفایل با sweep توسط سطح مقطع

در ادامه و مانند تصویر زیر یک سطح مقطع ایجاد می کنیم تا پروفایل مورد نظر خود را طراحی کنیم.به همین منظور خط مسیر (دایره) را در حالت انتخاب قرار داده و سپس از بخش “use custome section”  روی گزینه pick کلیک می کنیم.پس از کلیک بر روی pick علامت نشان موس تغییر شکل داده و آماده انتخاب سطح مقطع می شود.در ادامه روی سطح مقطع کلیک کنید تا خط مسیر(دایره دو بعدی) شکل سطح مقطع را بپذیرد.

تنضیمات نهایی دستور sweep در تری دی مکس

در صورتیکه شکل پروفایل بصورت نامناسب و با زاویه متغایری ایجاد شد می توانید از سربرگ sweep parametrs مقدار عددی angle  را تغییر دهید تا به شکل مناسب خود دست یابید.

این پست راهنمای دستور sweep در تری دی مکس است و میتوانید سئوالات و دیدگاههای خودتون رو از بخش دیدگاهایی زیر همن پست برای مکس آموز ارسال کنید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان ما مورد پاسخ قرار گیرد.همچنین می توانید از سایر مقالات تریدی دی مکس دیدن نمایید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]