شناسه پست: 958
بازدید: 108

آشنایی با ابزار Shape Builder در ایلاستریتور

Adobe Illustrator نیروگاهی از گزینه‌ها و ابزارهای انباشته با جلوه‌ها و نکات برجسته است، و ابزار شکل‌ساز در Illustrator ابزاری مهم و ارزشمند برای یادگیری و استفاده از آن برای کاربران است، زیرا می‌توانند آثار هنری و طرح‌های برداری مختلف بسازند. با استفاده از اشکال و الگوها بدون نیاز به دانش با ابزار قلم و قلموها برای ایجاد ساختارهای ایده آل خود، ابزار Shape Builder بسیار شبیه به دستگاه Pathfinder است زیرا ابزار Pathfinder پنج گزینه را در ابزار Shape Builder به کاربر ارائه می دهد.

ابزارهای Shape Builder

ابزار شکل ساز در ایلوستریتور یک ابزار مهم و مفید برای یادگیری و استفاده از آن است. با استفاده از این ابزار در عمل، کاربر می تواند با استفاده از اشکال و الگوها، آثار هنری و گرافیک های وکتور متفاوتی بسازد. کاربر نیازی به آشنایی با ابزار قلم ندارد و براش ها می توانند از ابزار Shape Builder استفاده کرده و طرح های دلخواه خود را ایجاد کنند. ابزار Shape Builder بسیار شبیه ابزار Pathfinder است. در حالی که در ابزار Pathfinder، کاربر پنج گزینه دیگر مانند ابزارهای متقاطع، تفریق، افزودن، ترکیب را انتخاب می کند. در ابزار Shape Builder یک مسیر ایجاد می کنیم و طبق نیاز کاربر انجام می دهیم.

مراحل استفاده از ابزار Shape Builder

مرحله ۱: یک فایل جدید با اندازه A4 ایجاد کنید.

Shape Builder Tool A4 Size

مرحله ۲: بیضی ایجاد کنید. مطمئن شوید که Snap to point و Smart Guides روشن هستند.

Shape Builder Tool step 1.1

step 1.2

مرحله 3: پس از ایجاد بیضی، با فشار دادن Alt + دکمه ماوس که به مرکز می‌پیوندید، یک Duplicate از همان بیضی ایجاد کنید.

Shape Builder Tool step 3

مرحله ۴: اکنون، ۲ بیضی داریم. هر دو دایره را انتخاب کنید و هر دو را Duplicate کنید و آنها را زیر دو قسمت بالایی قرار دهید.

Shape Builder Tool step 4

مرحله 5: هر چهار حلقه را انتخاب کنید و از ابزار Shape Builder Toolbox استفاده کنید. به محض انتخاب ابزار Shape Builder، مسیری را ایجاد می کنیم که ساخته شود.

Shape Builder Tool step 5

مرحله ۶: تصویر به‌دست‌آمده به این شکل خواهد بود.

Resulted Image

مرحله 7: از ابزار Rectangle استفاده کنید و یک ساقه برای گل از قبل ایجاد شده ایجاد کنید.

Shape Builder Tool step 6

مرحله ۸: اکنون گل را بچرخانید تا شکل مناسبی پیدا کند و دوباره آن را رنگ کنید. ساقه را ایجاد کنید و مرکز را با گل تراز کنید.

step 7

مرحله 9: بیضی دیگری ایجاد کنید و این بیضی را در مرکز گل قرار دهید. حالا گل و بیضی را انتخاب کنید و با ابزار Shape Builder روی بیضی در مرکز کلیک کنید تا شکلی ایجاد شود.

step 8.1

step 8.2

مرحله 10: بیضی دیگری ایجاد کنید و همان را کپی کنید. با ابزار Shape Builder بر روی قسمت متقاطع هر دو بیضی کلیک کنید. و قسمت مرکزی شکل را بیرون بیاورید.

Shape Builder Tool step 9

مرحله ۱۱: برگ را بچرخانید و به ساقه بچسبانید. یک کپی از همان ایجاد کنید و آن را به طرف دیگر وصل کنید. این کار با کمک ابزار Shape Builder یک گل را نهایی کرده و ایجاد می کند.

Final Shape Tool

نتیجه

گاهی اوقات، کاربران ابزار Shape Builder را کمی گیج‌کننده و دشوار می‌دانند، اما وقتی به طور مداوم از ابزار تمرین و استفاده می‌کنیم، کار کردن با آن آسان و سرگرم‌کننده است. به همین ترتیب، ابزار مسیریابی را می توان در Adobe Illustrator استفاده کرد. ابزار shape Builder ابزاری سریع و ساده برای استفاده برای آثار هنری ساده است که با استفاده از اشکال و خطوط ساخته شده اند.

ایجاد هر چیزی با استفاده از اشکال نیاز به تفکر منطقی و صبر زیادی دارد. اما، با این حال، سریع است و در مقایسه با ایجاد آثار هنری با ابزار قلم و قلم موها، به تلاش کمتری نیاز دارد. اگرچه ابزار قلم و قلم موها نیز ساده و آسان هستند، ایجاد چیزی با shape Builder  سریع خواهد بود و زمان کمتری نیاز دارد.

در مثال بالا، می بینیم که چگونه یک گل ساده با استفاده از دایره ها و مستطیل ها ایجاد می شود. به همین ترتیب، ما هر چیزی را با استفاده از ابزار Shape Builder ایجاد می کنیم. طراحان گرافیک مزایای زیادی از استفاده از این ابزار دارند زیرا باعث صرفه جویی در زمان و تلاش زیادی می شود.

 

مقالات پیشنهادی

این مقاله راهنمای ابزار Shape Builder در Illustrator بوده است. در اینجا به مفهوم و نحوه استفاده از ابزار Shape Builder در Illustrator می پردازیم. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، سایر مقالات پیشنهادی ما را مرور کنید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]