شناسه پست: 816
بازدید: 157

خطکش در فتوشاپ مانند یک نوار مجازی است که می توانید از آن برای محاسبه دقیق بین دو شکل یا خط، تغییر اندازه یا جابجایی یک شی در سند خود استفاده کنید. این مقاله شامل تمام مراحل استفاده از خط کش ها در فتوشاپ است که شامل نکات ظریفی مانند فعال کردن خط کش، استفاده از خط کش ها از محور x، y، z، اندازه گیری زاویه، صاف کردن یک تصویر، و بسیاری موارد دیگر برای ایجاد عناصر طراحی واضح و دقیق است.

ruler tool

چگونه از ابزار خط کش در فتوشاپ استفاده کنیم؟

در این آموزش یاد می گیرید که چگونه از ابزار Ruler برای اندازه گیری و قرار دادن یک شی در فتوشاپ استفاده کنید.

اندازه گیری یک شی با استفاده از ابزار خط کش

مرحله ۱: برای کار با این ابزار، تنها چیزی که نیاز دارید این است که آن را از نوار ابزار همانطور که در بالا نشان داده شده است انتخاب کنید یا Shift+I را مکررا فشار دهید تا زمانی که علامت نشان خطکش ظاهر شود.

مرحله ۲: اکنون، برای محاسبه فاصله بین دو موضوع ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی ماوس سمت چپ کلیک کنید و آن را در ابتدای ناحیه شروع نگه دارید و سپس ماوس خود را تا انتها بکشید و سپس دکمه ماوس را رها کنید. به عنوان مثال، تصویری از یک پرتقال می گیریم و آن را مطابق شکل زیر اندازه می گیریم:

measurement (Ruler Tool in Photoshop)

  • نتیجه را می توان در زیر مشاهده کرد. فاصله بین دو انتها تقریباً 120 پیکسل است.

120 pixel

هنگامی که از ابزار خط کش استفاده می کنید، نوار گزینه ها داده هایی را در اختیار شما قرار می دهد که مقادیر زیر را پوشش می دهد.

X، Y: مختصات X و Y ابتدای خط: به عنوان مثال، اگر از مکان 1 اینچی در خط کش افقی و مکان 3 اینچی در خط کش عمودی شروع کنید، مقادیر X و Y در نوار گزینه ها به ترتیب 1.0 و 3.0 هستند. (شما برافزایش مقادیر X و Y روی خط کش را در تنظیمات برگزیده فتوشاپ انتخاب می کنید.)
W: این تمایز بین مختصات X نقطه شروع شما و مختصات X نقطه پایانی است. به عنوان مثال، اگر نقطه پایانی 900 پیکسل از سمت چپ و نقطه شروع 800 پیکسل از سمت چپ منتهی الیه قرار گیرد، W در آن حالت 100 (900-800) خواهد بود.
H: این یک تمایز بین مختصات Y نقطه شروع شما و مختصات Y نقطه پایانی است. به عنوان مثال، اگر نقطه پایانی در فاصله 1000 پیکسلی از سمت چپ و نقطه ابتدایی 800 پیکسلی از سمت چپ منتهی به قرار داشته باشد، W در آن حالت 200- (800-1000) خواهد بود.
A: زاویه خط شروع یا زاویه بین دو خط.
L1: گستره کامل خط. این جایگزین فاصله واقعی بین دو سر را نشان می دهد. در مثال بالا، مقدار L1 120 است که به ما می گوید فاصله بین دو انتها 120 پیکسل است. شما همچنین می توانید L1 را به صورت فیزیکی با استفاده از قضیه فیثاغورث، عرض (W) و ارتفاع (H) اندازه گیری کنید.
L2: طول کامل خط دوم. این جایگزین تنها زمانی عمل می‌کند که بخواهیم خط دوم جدید را همراه با خط اول اندازه‌گیری کنیم.
Straighten Layer: همچنین می توانید با استفاده از ابزار Ruler تصویر خود را صاف کنید. به سادگی یک خط بین دو لایه تصویر ایجاد کنید که می خواهید با خط کش تراز شود و سپس دکمه Straighten Layer موجود در نوار گزینه ها را بزنید.
پاک کردن: دکمه Clear را فشار دهید تا اندازه‌گیری‌های فعلی‌تان حذف شود.

اندازه گیری زاویه با استفاده از ابزار خط کش

ما از همان مثال بالا استفاده خواهیم کرد:

مرحله ۱: برای کار با این ابزار، تنها چیزی که نیاز دارید این است که آن را از نوار ابزار همانطور که در بالا نشان داده شده است انتخاب کنید یا Shift+I را مکررا فشار دهید تا زمانی که ظاهر شود.

مرحله ۲: روی یک موقعیت ابتدایی برای خط اول کلیک کنید و آن را به آخرین موقعیت بکشید. دکمه ماوس را رها کنید تا خط اول تولید شود.

measuring angle (Ruler Tool in Photoshop)مرحله 3: کلید Alt (کلید گزینه برای Mac) را فشار دهید و به نقطه پایانی اولین خطی که باید برای محاسبه زاویه از آن استفاده کنید ضربه بزنید.

set angle

  • زاویه حاصل 75.2 درجه است.

angle 75.2


اصلاح زاویه عکس در فتوشاپ

ما از نمونه ای از تصویر پرتقال و موز برای نشان دادن این موضوع استفاده خواهیم کرد.

مرحله ۱: هر دو تصویر را روی داشبورد قرار دهید.

two layer image (Ruler Tool in Photoshop)

مرحله ۲: ابزار Ruler را از نوار ابزار انتخاب کنید.

مرحله 3: روی یک موقعیت ابتدایی برای خط اول کلیک کنید و آن را به آخرین موقعیت بکشید. دکمه ماوس را رها کنید تا خط تولید شود.

draw line

مرحله ۴: پس از ایجاد خط، روی Straighten Layer در نوار گزینه‌ها در بالا کلیک کنید و تصویر را صاف کنید. نتیجه زیر را دریافت خواهید کرد.

straightened image

نتیجه

به این ترتیب، ابزار خط کش می تواند برای انواع متضاد کنش ها استفاده شود. ابزار Ruler عمدتاً برای زمانی مفید است که شما باید سعی کنید فواصل دقیق بین دو انتهای را پیدا کنید تا تصاویر را ثابت کنید. این بیشتر زمانی صادق است که می‌خواهید یک عکس را برش دهید یا آن را با تعداد درجه خاصی بچرخانید. بنابراین، به جای اینکه صرفاً تخمین بزنید، می‌توانید از این ابزار برای ایجاد یک برش مستقیم استفاده کنید که تصویر شما را قطع می‌کند، یا می‌توانید از آن برای پیدا کردن سریع زاویه‌ای استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد عکس را مطابق نیاز خود بچرخانید.

این راهنمای ابزار خطکش در فتوشاپ است. در اینجا ما در مورد استفاده از ابزار Ruler در فتوشاپ به سه شکل مختلف صحبت می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید سایر مقالات مرتبط ما را نیز مرور کنید -`

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]