چگونگی تنظیم نوار ابزار فتوشاپ
شناسه پست: 1117
بازدید: 191

پیشتر در مقاله ای مجزا به آموزش نوار ابزارهای فتوشاپ و نحوه عملکرد آنها بصورت دسته بندی شده اشاره نمودیم و آشنایی کامل و جامعی بر تمام ابزار های نوار ابزارها پیدا نمودیم.در این مقاله به نحوه تنظیم و پیمیایش در میان ابزار های فتوشاپ خواهیم پرداخت.

چگونه نوار ابزار خود را سفارشی کنیم

برای راحت‌تر و آسان‌تر کردن پیمایش، می‌توانید نوار ابزار فتوشاپ را به چندین روش سفارشی کنید. بنابراین، شما یک فضای کاری ایجاد می کنید که در آن می توانید به راحتی کار کنید و به سرعت ابزار مورد نیاز خود را پیدا کنید.

حرکت نوار ابزار

photoshop tool names moving the toolbar

برای سفارشی کردن قرارگیری نوار ابزار فتوشاپ، ابتدا نماد خط عمودی را در بالای نوار ابزار پیدا کنید و سپس آن را به جایی که می خواهید بکشید. این پانل را از محل پیش فرض آن جدا می کند.

اضافه کردن یک ستون دیگر

photoshop tool names adding another column

اگر برای شما راحت‌تر است که همه ابزارها را در دو ستون داشته باشید، و نه فقط یک ستون، ابتدا نمادی را که دو مثلث را در بالای پانل نشان می‌دهد پیدا کنید و سپس روی آن کلیک کنید. برای برگرداندن همه چیز همانطور که بود، دوباره روی نماد کلیک کنید.


افزودن، حذف یا سازماندهی ابزار

photoshop tool names toolbar customization

نحوه بازگشت نوار ابزار در فتوشاپ

اگر برخی از ابزارها از نوار ابزار ناپدید شده‌اند یا می‌خواهید آن‌هایی را که اغلب استفاده می‌کنید اضافه کنید، در پایین پانل باید نمادی را پیدا کنید که ۳ نقطه کوچک را نشان می‌دهد و کلیک کنید.

وقتی کلیک می کنید، یک منوی کشویی در مقابل شما ظاهر می شود که در آن می توانید ابزارهای ناپدید شده را پیدا کنید. اگر از نوار ابزار با تنظیمات استاندارد استفاده می‌کنید، باید دکمه ویرایش نوار ابزار را پیدا کنید، روی آن کلیک کنید و سفارشی‌سازی نوار ابزار بیشتر را پیدا کنید. در پنجره ای که باز می شود، به سادگی ابزار مورد نیاز خود را در پنل انتخاب کنید.

 ریست ابزار و نوار ابزار فتوشاپ

اگر پانل حاوی ابزارهایی است که به‌طور پیش‌فرض به سختی از آن‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید آنها را به ابزارهای اضافی منتقل کنید تا با شما تداخل نداشته باشند. برای انجام این کار، بر روی چنین ابزاری کلیک کنید و آن را به ستون ابزار اضافی منتقل کنید. همچنین می توانید عمل معکوس را انجام دهید – هر ابزاری را از ابزار اضافی به نوار ابزار بکشید. پس از انجام تمام تنظیمات، روی Save Preset کلیک کنید و اگر می خواهید همه چیز را به صورت پیش فرض برگردانید، فقط روی Restore Defaults کلیک کنید.

 

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]