فتوشاپ-یا-ایلاستریتور
شناسه پست: 1054
بازدید: 256

فتوشاپ یا ایلوستریتور: چه زمانی و چرا باید از هر برنامه استفاده کرد

ایلاستریتور یا فتوشاپ: آنها چه هستند و کدام بهتر است؟

تفاوت اساسی بین این دو در هدفی است که هر دو نرم افزار برای آن طراحی شده اند. قبل از اشاره به تفاوت‌ها و کاکردهای این دو نرم افزار، بهتر است بدانید که این دو برنامه، قوی ترین و بهترین نرم افزار در این حوزه هستند که توسط شرکت adobe تولید شده اند. نرم افزارهای دیگری هم در این زمینه توسط همین شرکت تولید شده که در نوع خود منحصربفرد هستند. امروزه adobe با 17 هزار کارمند، بزرگترین شرکت در حوزه گرافیکی به حساب می‌آید که نرم افزارهای متعددی را به بازار عرضه کره است.

ایلوستریتور چیست؟

فتوشاپ چیست؟

Photoshop

فتوشاپ برخلاف ایلوستریتور یک ویرایشگر گرافیکی مبتنی بر پیکسل است. در ابتدا توسط توماس و جان نول در سال 1988 برای ویندوز و macOS طراحی شد. 19 فوریه 1990، 29 سال پیش اولین انتشار خود را نشان داد. نسخه اخیر CC 2019 در آگوست 2019 بود.

تفاوت ایلاستریتور با فتوشاپ: کدام یک و چه زمانی استفاده کنیم؟

همانطور که قبلاً بحث شد، در اینجا پاسخ به “چرایی”  این دو نرم افزار گرافیکی اهمیت دارد و از این رو باید مقایسه ای انجام شود. در حالی که فتوشاپ ابزاری است که بیشتر و به طور گسترده برای اهداف ویرایش تصویر استفاده می شود، Illustrator بیشتر و به طور گسترده برای اهداف ایجاد تصویر استفاده می شود. اکنون اجازه دهید این نکات را عمیق تر مورد بحث قرار دهیم.

چه زمانی از ایلوستریتور استفاده کنیم؟

  • هنگامی که می خواهید به معنای واقعی کلمه یک طرح یا تصویر را از ابتدا “ایجاد” کنید و تنها بر اساس درک خود اقدام کنید!؟
  • اگر به انعطاف‌پذیری بیشتری نیاز دارید، برای مثال، اگر می‌خواهید طرحی ایجاد کنید، می‌خواهید دستتان باز باشد تا بهترین نتایج ممکن را ایجاد کنید!؟
  • اگر می خواهید لوگویی ایجاد کنید که ایده آن در ذهن شما روشن شده است!؟
  • اگر می‌خواهید روی پروژه‌های مبتنی بر برداری مانند لوگوها، طرح‌ها یا موارد مشابه که می‌خواهید لبه‌های صاف، عاری از مشکلات رزولوشن و نیاز به قابلیت‌های زوم و غیره کار کنید!؟
  • هنگامی که می خواهید اسنادی مانند گزارش های سالانه، بروشورها و غیره ایجاد کنید!؟
  • ایلوستریتور راست کار شماست و تفاوت های اساسی و بنیادینی با عملکرد فتوشاپ دارد.

فتوشاپ-یا-ایلاستریتور

چه زمانی از فتوشاپ استفاده کنیم؟

  • اگر اهداف اصلی شما مربوط به ویرایش یا بهبود تصویر است، فتوشاپ می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای این منظور ابزارها و ویژگی های مختلفی دارد.
  • به غیر از ویرایش اولیه، اگر می‌خواهید در هر کار موجود مانند اضافه کردن حاشیه، لمس مجدد، حذف لکه‌ها و غیره اصلاحاتی انجام دهید، فتوشاپ با ویژگی‌های ارتقا یافته جدیدی که دائماً منتشر می‌شوند مفید است.
  • هنگامی که اثر هنری شما مبتنی بر پیکسل است یا به عبارت دیگر، از گرافیک مبتنی بر پیکسل استفاده می کنید، پس به سراغ آن بروید.
  • همچنین فتوشاپ به گونه‌ای برخی از قابلیت های ایلوستریتور را در خود فراهم کرده است و  به غیر از ویرایش تصاویر گرافیکی پیکسلی ، آثار هنری وکتور اصلی را نیز می‌توان تغییر داد.

من فرض می کنم که تا به حال شما روشن شده اید که چگونه و چرا آنها متفاوت هستند و اکنون باید از سبک کار آنها نیز مطمئن باشید. چرا این دو نرم افزار بحث شهر هستند؟ پاسخ در پشت ویژگی ها و پلاگین های عالی نهفته است که به طور مداوم استفاده از نرم افزار را افزایش می دهند.

قیمت فتوشاپ و ایلوستریتور چقدر است؟

فتوشاپ: طبق صفحه خرید رسمی فتوشاپ، برنامه مستقل Adobe Photoshop می‌تواند با 20.99 دلار بر اساس اشتراک ماهانه استفاده شود.

Illustrator: به عنوان یک برنامه، Illustrate بر اساس اشتراک سالیانه با توجه به صفحه خرید رسمی، 239.88 دلار قیمت دارد.

Illustrator vs Photoshop: با سایر نرم افزارهای خانواده Adobe سازگار است؟

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]