Featured Video Play Icon
شناسه پست: 488
بازدید: 166

در این آموزش از سری آموزش های رایگان فتوشاپ با نحوه استفاده از فیلتر liqueify آشنا می شوید.

به کمک ابزار liqueify می توانید برخی از ویژگی های چهره را اصلاح کنید. به طور مثال کوچک کردن بینی، لاغر کردن نواحی بدن. همچنین می توانید اعضای صورت را بزرگ کنید و چهره ای کاریکاتوری بسازید.

برای دسترسی به این فیلتر از منو filter گزینه liqueify را انتخاب کنید و یا از کلید میانبر Shift+Ctlr+X استفاده کنید.

آموزش کامل روتوش صورت با فیلتر لیکوفای در فتوشاپ

1. ابزار Forward Wrap Tool : به کمک این ابزار با درگ و حرکت موس می توانید پیکسل های تصویر را جابه جا کنید. به طور مثال از این ابزار برای کوچک کردن شکم می توانید استفاده کنید.

کلید میانبر: w

 

2. ابزار Reconstruct Tool: با استفاده از این ابزار می توانید تغییراتی را که با استفاده از ابزار forward wrap tool ایجاد کرده اید را به حالت قبل برگردانید.

کلید میانبر: R

 

3. ابزار Smooth Tool : با انتخاب این گزینه می توانید در قسمت هایی که تغییرات ایجاد کرده اید ناحیه ها را کمی نرم کنید.

کلید میانبر: E

 

4. ابزار Twirl Clockwise Tool : به وسیله این ابزار می توانید در قسمتی که کلیک کرده اید چرخش ایجاد کنید. با نگه داشتن کلید alt، چرخش برخلاف عقربه های ساعت انجام می شود.

کلید میانبر: C

 

5. ابزار Pucker Tool: وظیفه این ابزار کوچک کردن و یا به اصطلاح جمع کردن پیکسل ها است. به طور مثال برای کوچک کردن بینی می توانید از این ابزار استفاده کنید.

کلید میانبر: S

 

6. ابزار Bloat Tool: برای بزرگ کردن و کروی کردن تصویر استفاده می شود. این ابزار برعکس ابزار pucker tool کار می کند.

کلید میانبر: B

 

7. ابزار Push left Tool: با حرکت موس از بالا به پایین، پیکسل ها به سمت راست حرکت می کنند و با حرکت موس از پایین به بالا، پیکسل های تصویر به سمت چپ جا به جا می شوند.

کلید میانبر: O

 

8. ابزار Freeze Mask Tool: به طور مثال در این عکس می خواهید بینی را کوچک کنید. این قسمت با اطراف صورت فاصله کمی دارد قسمتی که نمی خواهید در ناحیه کوچک کردن قرار گیرد را با استفاده از ابزار freeze mask tool درگ کنید تا این قسمت در ناحیه کوچک کردن قرار نگیرد و تغییر پیدا نکند. اگر بخواهید قسمتی از تصویر در حالت انتخاب قرار نگیرد از این ابزار استفاده می کنید و به اصطلاح تصویر را ماسکه می کنید.

کلید میانبر: F

 

9. ابزار Thaw Mask Tool: با انتخاب این ابزار می توانید قسمت هایی را که توسط ابزار freeze mask tool به حالت ماسک انتخاب شده اند را پاک کنید.

کلید میانبر: D

 

10. ابزار Face Tool: با انتخاب این گزینه خطوطی در اطراف صورت و اجزای چهره به صورت خودکار قرار می گیرد. با حرکت موس روی هر یک از بخش های چهره آیکون ها و ابزار هایی ظاهر می شوند که می توانید تغییراتی را ایجاد کنید.

کلید میانبر: A

 

11. ابزار Hand: اگر تصویر را بزرگ کرده باشید می توانید از این ابزار برای جابه جایی استفاده کنید.

کلید میانبر: H

 

12. ابزار Zoom: جهت بزرگنمایی و کوچک نمایی تصویر مورد استفاده قرار می گیرد.

کلید میانبر: z

 

بررسی آپشن های فیلتر liquify در فتوشاپ

Brush Tool Options

  • Size: با حرکت اهرم در این قسمت سایز قلم را تغییر دهید.
  • Density: این گزینه افزایش مقدار کشیدگی با توجه به اندازه قلمو می باشد.
    با کم بودن عدد در این قسمت میزان تاثیر گذاری فقط در مرکز قلمو خواهد بود و فقط کشیدگی در مرکز قلمو اعمال می شود. با افزایش density عمل کشیدگی در کل قلمو انجام می شود.
  • Pressure: این گزینه میزان فشار می باشد. اگر میزان فشار کم باشد پیکسل ها خیلی کم جا به جا می شود. و با افزایش این عدد پیکسل ها تصویر بیشتر جا به می شوند.
  • Rate: سرعت انجام کار است. به عنوان مثال زمانی که از ابزار twirl clockwise tool استفاده می کنید می توانید سرعت چرخش را کم و یا زیاد کنید.
  • Pin Edge: اگر این گزینه غیرفعال باشد وقتی لبه های تصویر را جا به جا می کنید لبه های تصویر شفاف می شود ولی با فعال بودن این گزینه دیگر اجازه نمی دهد لبه ها تغییر کنند و لبه ها حفظ می شوند.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]