آموزش-کار-با-پنل-لایه-ها-در-ایلوستریتور
شناسه پست: 1045
بازدید: 210

لایه ها در Illustrator پوشه های شفافی هستند که حاوی متن، تصاویر و آثار هنری هستند.منطق کار با لایه ها در فتوشاپ و ایلوستریتور تقریباً نزدیک به هم هستند.این لایه‌ها را می‌توان در هر نقطه از زمان و بر اساس نیاز کاربر از سند پنهان کرد یا نشان داد. لایه ها حاوی تمام اطلاعات لازم در مورد اشیا یا آثار هنری موجود در آن لایه هستند. کاربر می تواند شفافیت آن لایه خاص را تغییر دهد و بدون لمس آن لایه، لایه را قفل کند تا روی اشیاء دیگر کار کند. لایه ها در Illustrator برای یادگیری و درک بسیار مهم هستند زیرا بیشتر کار با کمک لایه ها و عملکرد آنها انجام می شود.

نحوه ایجاد  یک لایه در ایلوستریتور

در بخش اول، نحوه ایجاد یک لایه را توضیح خواهیم داد.

مرحله ۱: برای شروع استفاده از لایه‌ها، آن را از سربرگ windows باز کنید و گزینه لایه‌ها را انتخاب کنید.

select layer option (layer in illustrator)

حالا یک پنل لایه ها را در قسمت پایین سمت راست می بینید. می توانید از گزینه های لایه ها برای فهرست، مدیریت و کنترل موارد در کار خود استفاده کنید. توصیه می شود برای دسترسی آسان همیشه پنل لایه ها را در سند خود فعال نگه دارید.

مرحله ۲: اکنون به پانل لایه‌ها بروید و نماد زیر را همانطور که در تصویر نشان داده شده کلیک کنید.این یک لایه جدید ایجاد می کند. به‌طور پیش‌فرض، لایه لایه ۱ نام دارد. می‌توانید با دوبار کلیک کردن روی لایه‌ای که می‌خواهید نام آن را تغییر دهید، نام آن را تغییر دهید.

create a new layer (layers in illustrutor)

مرحله 3: همچنین، لایه جدید رنگ پیش‌فرض خواهد داشت. با دوبار کلیک کردن روی لایه و استفاده از گزینه های لایه می توانید رنگ آن را تغییر دهید. ایمای زیر را ببینیدdefault color (layers in illustrator)

مرحله ۴: لایه‌های adobe illustrator را در مجاورت لایه ایجاد شده خواهید دید. برای پنهان کردن یا نمایش محتوا در لایه استفاده می شود.

eye icon adjucted (layers in illustrator)

مرحله 5: آن را فشار دهید، نماد چشم ناپدید می شود و همه موارد موجود در آن از دید خارج می شود. اگر می خواهید دوباره لایه را ببینید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوباره ناحیه نماد چشم را فشار دهید.

Eye icon disappears

مرحله 6: در کنار نماد چشم، ناحیه ای برای قفل کردن لایه وجود دارد. با کلیک بر روی آن، یک نماد قفل ظاهر می شود. این به این معنی است که لایه شما قفل است و نمی توانید چیزی را از آیتم های داخل لایه جابه جا یا انتخاب کنید. مجدداً اگر به موارد نیاز دارید، روی نماد قفل کلیک کنید و اکنون می توانید دوباره روی لایه کار کنید.lock your layer (Layers in Illustrator)

گزینه های Layer و Sublayer را تنظیم کنید

Illustrator به کاربران اجازه می دهد تا اشیاء را بیشتر ایجاد کرده و آنها را با لایه های والد پیوند دهند. به آن لایه‌های فرعی گفته می‌شود، جایی که آیتم‌ها از لایه اصلی منشعب می‌شوند. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

  • از پنل لایه ها روی شی دوبار کلیک کنید.
  • از پنل لایه ها، پس از انتخاب مورد، گزینه ها را انتخاب کنید.
  • در نهایت از منوی پنل لایه ها، New Layer یا New Sublayer را انتخاب کنید
  • یک شی را به یک لایه متفاوت منتقل کنید

اغلب در Illustrator، هنگامی که یک شی را ایجاد کردید، ممکن است مجبور شوید آن را به لایه دیگری منتقل کنید. پس از ایجاد اشیاء در یک لایه، همچنان می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر، آنها را به لایه دیگری منتقل کنید:

  1. مواردی را که برای جابجایی نیاز دارید انتخاب کنید.
  2. لایه ای را که می خواهید مورد به آن منتقل شود انتخاب کنید.
  3. حالا به مسیر Object > Arrange > Send to Current Layer بروید.
  4. یک گزینه ساده تر این است که شی را مستقیماً به لایه مورد نظر بکشید. فقط مراقب باشید که شی را به لایه صحیح منتقل می کنید.

move an object to different layer

ادغام لایه ها و گروه ها

شما این امکان را دارید که لایه ها یا اشیاء مختلف را در یک لایه ترکیب کنید. اگر نیاز به ادغام یا صاف کردن لایه ها در یک لایه دارید. Merging امکان ادغام موارد انتخاب شده را در یک لایه واحد فراهم می کند، در حالی که flattening makes باعث می شود همه موارد در یک لایه ادغام شوند. با این دو گزینه، ترتیب انباشته شدن حفظ می شود. با این حال، تمام عناصر سطح لایه از بین خواهند رفت.

برای ادغام موارد، اگر از Windows استفاده می‌کنید، کلید Control یا در صورتی که از Mac استفاده می‌کنید، کلید Command را نگه دارید. همچنین می توانید با استفاده از کلید shift چند شی از بین لایه ها را انتخاب کنید. پس از آن، با استفاده از منوی پانل لایه‌ها، گزینه Merge Selected را انتخاب کنید. نتیجه یک لایه ادغام شده بر اساس لایه ای است که آخرین بار انتخاب کرده اید.

Merged Selected

اگر می خواهید لایه ها را صاف کنید، لایه ای را که می خواهید صاف کنید انتخاب کنید. پس از آن، با استفاده از منوی پنل لایه ها، گزینه Flatten Artwork را انتخاب کنید.
یک مورد را در پنل لایه ها پیدا کنید

ممکن است در حین کار در سندتان مواردی وجود داشته باشد که رد اشیاء موجود در اثر هنری خود را گم کرده باشید. یک روش بسیار آسان در Illustrator برای ردیابی چنین عناصر گم شده وجود دارد.

یک شی را در پنجره سند انتخاب کنید. اگر بیش از یک شی را انتخاب کنید، جلوترین اشیاء به ترتیب انباشته قرار خواهند گرفت. این ترتیب به ویژه برای یافتن چیزها در لایه های پیچیده مفید است.
از بین گزینه ها Locate Object را انتخاب کنید و اگر Show Layers Only انتخاب شده باشد، این گزینه به لایه Locate تبدیل می شود.

چگونه حالت نمایش پنل لایه ها را تغییر دهید

این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه می خواهید پنل لایه های خود را به نمایش بگذارید. بسته به نیاز خود می توانید آن را ساده یا پیچیده کنید. به طور استاندارد، همه موارد در زیر لایه مادر قرار می گیرند. با استفاده از پنل لایه‌ها، می‌توانید ظاهر، رنگ و ویژگی‌های دیگر مانند قفل، مخفی کردن و غیره را بیشتر سفارشی کنید.

مرحله 1: از منوی پانل لایه ها، گزینه های پانل را انتخاب کنید.

panel options

مرحله 2: برای پنهان کردن مسیرها و اشیاء گروه بندی شده، از گزینه‌های پانل، «فقط نمایش لایه‌ها» را انتخاب کنید.

layer panel option

مرحله 3: اکنون، برای اندازه ردیف، یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. معمولاً می توانید بین مقادیر 12 و 100 را پر کنید. در نسخه های جدید Illustrator سه گزینه کوچک، متوسط ​​و بزرگ در اختیار شما قرار می گیرد.

نتیجه آموزش کار با لایه ها در ایلوستریتور

ایجاد آثار هنری دقیق و پیچیده اغلب دشوار است زیرا باید عناصر زیادی از جمله اشکال، مسیر و اشیاء را مدیریت کنید. Illustrator با گزینه های پانل لایه خود کار را آسان می کند که مجموعه ای زیادی را برای کنترل لایه ها و اشیاء ارائه می دهد. همچنین یافتن سریع چیزهای جزئی را ساده تر می کند. سعی کنید از لایه ها استفاده کنید و گردش کار خود را در Adobe Illustrator بهینه کنید.

این راهنمای لایه ها در ایلاستریتور است. در اینجا ما مراحل ایجاد یک لایه در Illustrator را مورد بحث قرار دادیم و گزینه های مختلف زیر لایه، لایه های ادغام شده و گروه ها را مورد بحث قرار دادیم.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]