آموزش ابزارهای ایلوستریتور بصورت کاربردی
شناسه پست: 967
بازدید: 149

Adobe Illustrator یک نرم افزار طراحی وکتور است و ترجیح داده شده ترین بسته طراحی گرافیکی برای هنر وکتور توسط متخصصان است. در این مقاله قصد داریم یک طرح گرافیکی از ماه در adobe illustrator 2020 ایجاد کنیم که بر استفاده از اشکال و پرکردن با گرادیان تاکید می کند. ما همچنین از ابزارهای شکل‌ساز، ابزارهای مسیر یاب و ابزارهای قلم مو برای به دست آوردن یک جلوه اضافی و همچنین از یک موشک کوچک برای دریافت پرسپکتیو استفاده خواهیم کرد. پس زمینه ماه دارای آسمان شب با چند ستاره خواهد بود که برخی از آنها در حال سقوط خواهند بود.

چگونه در ایلاستریتور یک ماه بسازیم؟

مرحله 1: یک سند جدید با تمام تنظیمات استاندارد ایجاد می‌کنیم و عرض را روی 2560 پیکسل و ارتفاع آن را 1440 پیکسل تنظیم می‌کنیم. جهت را روی landscape قرار دهید و آرتبورد را روی 1 قرار دهید همچنین bleed 0 px با حالت رنگ RGB Color است و گزینه دیگری از CMYK وجود دارد که اگر از آن برای چاپ استفاده کنیم مفید است. اما چون برای چاپ استفاده  نمی کنیم، آن را در حالت RGB می گذاریم. new documentمرحله 2: با انتخاب یک ابزار مستطیل یا فشار دادن M، یک مستطیل ایجاد کنید و سپس روی بوم خالی کلیک کنید و همان ابعاد تابلوی هنری را تنظیم کنید.

rectangle tool

مرحله 3: با استفاده از ابزار انتخاب، مستطیل را بگیرید و با تابلوی هنری تراز کنید، سپس ابزار گرادیان را انتخاب کنید یا برای ایجاد پس‌زمینه، G را فشار دهید. برای شیب خطی زاویه را روی 90 درجه تنظیم کنید و رنگ سفید را روی آبی تیره قرار دهید. همچنین استروک را به None تغییر دهید.selection tool

مرحله 4: نام لایه فعلی را به “Background” تغییر دهید تا به طور تصادفی آن را تغییر ندهیم و یک لایه جدید ایجاد کنیم و نام آن را “Main Art” بگذاریم که روی آن اشیاء دیگری اضافه کنیم.

Background

مرحله 5: مانند شکل زیر دو دایره در کنار هم ایجاد کنید و عرض و ارتفاع را روی 540 پیکسل تنظیم کنید.width and heightcreate a shadow

مرحله 6: از ابزار shape builder استفاده کنید یا روی shift + M کلیک کنید تا قسمت سمت راست را فعال و حذف کنید تا بتوانیم نمایشی در قسمت چپ ایجاد کنیم. برای حذف alt را فشار دهید و کلیک چپ کنید، سپس اولین دایره را پر کنید تا سایه ایجاد شود.

Moon in Illustrator - 7

مرحله ۷: سپس با استفاده از ابزار بیضی لکه‌هایی روی صورت ماه ایجاد می‌شود.

creates spots

مرحله ۸: هنگام انتخاب دایره، مسیر offset را در بخش اقدامات سریع انتخاب کنید و سپس fill را روی سفید و opacity را روی ۲۰ درصد قرار دهید. این مرحله را 2 بار دیگر با شفافیت 15% و 5% تکرار کنید. این باعث درخشش ماه می شود. پس از ایجاد ماه، همه را انتخاب کنید و سپس گروه کنید.

opacity 15% and 5%

Moon in Illustrator - 10

Moon in Illustrator - 11

Moon in Illustrator - 12

مرحله 9: اکنون یک موشک کوچک برای تنظیم چشم انداز ایجاد می کنیم. برای این کار ابتدا شبکه را در قسمت راهنما فعال می کنیم و سپس یک بیضی با عرض 260 پیکسل و ارتفاع 570 پیکسل ایجاد می کنیم.

small rocket

Moon in Illustrator - 14

مرحله 10: از ابزار انتخاب مستقیم برای انتخاب لنگر بالا و پایین و تبدیل آن به نقطه لنگر گوشه استفاده خواهیم کرد. سپس دسته های کنترل را انتخاب کنید تا یک منحنی در بالا و پایین ایجاد کنید.

corner anchor point

Moon in Illustrator - 16

مرحله 11: با استفاده از ابزار pen یک مثلث ایجاد می کنیم و سپس با استفاده از ابزار pathfinder شکل ها را یکی می کنیم.

Moon in Illustrator - 17

Moon in Illustrator - 18

مرحله ۱۲: سپس یک مستطیل ایجاد کنید و با استفاده از ابزار shape builder ناحیه برجسته شده را با alt + کلیک حذف کنید تا بتوانیم یک سایه ایجاد کنیم.

Moon in Illustrator - 19

Moon in Illustrator - 20

مرحله 13: سپس پنجره‌های موشک را ایجاد می‌کنیم که برای آن دو دایره مانند شکل می‌سازیم و پر را به رنگ سایه موشک و stroke را سفید می‌کنیم.

Moon in Illustrator - 21

مرحله ۱۴: با استفاده از بیضی دود موشک را می‌سازیم و سپس با استفاده از ابزار مسیر یاب ترکیب می‌کنیم.

Moon in Illustrator - 22

Moon in Illustrator - 23

مرحله 15: سپس همه را انتخاب کنید و یک گروه بسازید (Ctrl + G) و سپس گسترش دهید.Moon in Illustrator - 24

مرحله ۱۶: اکنون موشک را تغییر اندازه داده و بچرخانید و آن را به صحنه اصلی بیاورید

Moon in Illustrator - 25

مرحله 17: سپس ستاره‌ها را ایجاد می‌کنیم و برای این کار از ابزار براش استفاده می‌کنیم. Fill را روی none تنظیم کنید و stroke را روی سفید با شفافیت 100% تنظیم کنید. ستاره ها را با تغییر اندازه قلم مو از 1 تا 5 نقطه ایجاد کنید.

Moon in Illustrator - 26

مرحله 18: اکنون تعدادی ستاره در حال سقوط از آسمان ایجاد می کنیم، برای این کار ابتدا یک نوار مستطیل ایجاد می کنیم. گوشه ها را با استفاده از ابزار انتخاب مستقیم گرد کنید و پر را روی یک گرادیان تنظیم کنید.

Moon in Illustrator - 27

مرحله 18: اکنون تعدادی ستاره در حال سقوط از آسمان ایجاد می کنیم، برای این کار ابتدا یک نوار مستطیل ایجاد می کنیم. گوشه ها را با استفاده از ابزار انتخاب مستقیم گرد کنید و پر را روی یک گرادیان تنظیم کنید.

Moon in Illustrator - 28

مرحله 20: چرخش مناسب بدهید تا به نظر برسد که از آسمان در حال سقوط است

Moon in Illustrator - 29

مرحله ۲۱: چند ستاره دیگر اضافه کنید و اندازه و چرخش را تغییر دهید

Moon in Illustrator - 30

مرحله ۲۲: دوباره، با استفاده از ابزارهای گرادیان، رنگ ستاره‌ها را تغییر می‌دهیم.

Moon in Illustrator - 31

مرحله 23: بنابراین، ما کار هنری را تکمیل کردیم و در زیر کار تمام شده است.

Moon in Illustrator - 32

مرحله 24: اکنون زمان ذخیره سازی و تهیه خروجی است همانطور که در زیر می بینیم، ما این گزینه را داریم که تابلوی هنری و مکان را انتخاب کنیم. همچنین، می‌توانیم فرمت مورد نظر برای ذخیره سازی را انتخاب کنیم. ما png و jpg 100 و مقیاس 1x و 2x را انتخاب کرده ایم که اندازه آن دو برابر می شود و بر روی export کلیک می کنیم.

Moon in Illustrator - 33

Moon in Illustrator - 34

نکات و کلیدهای میانبر مفید

برای تغییر رنگ و پر کردن “X” را فشار دهید. برای تغییر به حالت پیش‌فرض پر کردن سفید و خط مشکی، D را فشار دهید
اگر می‌خواهید یک رنگی را پر کنید «<» را فشار دهید، «>» را با گرادیان پر کنید و مهم‌تر از همه برای تنظیم بدون پر کردن یا بدون ضربه، «/» را فشار دهید، زیرا اکثر اوقات می‌خواهیم آن را حذف کنیم و وارد منو را فشار دهید و بدون ضربه یا پر کردن فشار دهید.
ابزار مسیر یاب نیز ابزار مفیدی است زیرا می‌توانیم شکل را ادغام و تفریق کنیم. در نسخه های اخیر ابزار شکل ساز اضافه شده است که بسیار قدرتمند است و می توان از آن به جای ابزار مسیر یاب استفاده کرد.
نتیجه

در این مقاله نه تنها نحوه ایجاد یک ماه در Adobe illustrator را یاد گرفتیم، بلکه تکنیک های استفاده از ابزارهای مختلف مانند شکل ها و گرادیان ها به همراه ابزار شکل ساز و ابزار قلم را آموختیم تا یک اثر هنری شگفت انگیز ایجاد کنیم که دانش شما را نیز غنی می کند.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]