آموزش-جدا-كردن-تصوير-از-زمينه-در-فتوشاپ
شناسه پست: 1222
بازدید: 168
پیش تر در مقاله ای مجزا به نحوه جدا کردن کامل مو از پس‌زمینه در فتوشاپ پرداختیم و به تکنیک های نابی از فتوشاپ در جداسازی مو از پس زمینه اشاره شد.در این پست به روش های دیگر آموزش جدا كردن تصوير از زمينه در فتوشاپ اشاره کرده و روش های دیگری را مورد آموزش قرار خواهیم داد.

سفيد كردن پس زمينه عکس در فتوشاپ

برای استفاده از این روش، باید محدوده رنگ را انتخاب کرده و آن را برش دهید تا تصویری تمیزتر ایجاد کنید. این گزینه همچنین برای کسانی که نیاز به جدا کردن عناصر شیشه ای، دود یا مایع دارند مفید خواهد بود. این بهترین راه برای جداسازی سوژه از بکگراند در فتوشاپ است.

مرحله 1. محدوده رنگ را انتخاب کنید

color range for perfect photoshop cut out
تصویری را باز کنید و به مسیر Select> Color Range بروید.

مرحله 2. رنگ مورد نیاز را با نمونه گیر رنگ نمونه بگیرید

color picker for perfect photoshop cut out
ابزار انتخابگر رنگ را در سمت چپ پنل color range پیدا کنید. با آن روی پس زمینه کلیک کنید و رنگ اصلی را انتخاب کنید. در پنجره پیش نمایش، چند ناحیه سفید رنگ را مشاهده خواهید کرد. یعنی شما آنها را انتخاب کرده اید.

مرحله 3. انتخاب را اصلاح کنید

refine the selection for perfect photoshop cut out

روی انتخابگر رنگ با علامت “+” کلیک کنید. آن را روی پس زمینه بکشید تا ناحیه انتخاب شده بزرگتر شود. برای تنظیم دقیق انتخاب، لغزنده Fuzziness را حرکت دهید. به این ترتیب می توانید جسم خود را سیاه کنید و پس زمینه را در پنجره پیش نمایش سفید کنید. برای اعمال انتخاب روی Ok کلیک کنید.

مرحله 4. محدوده انتخاب شده را ماسک کنسد.

cut out the selection
اکنون که پس‌زمینه را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید ناحیه انتخاب‌شده را معکوس کرده و پس‌زمینه را مخفی کنید. در حالی که کلید Alt / Option را نگه داشته اید، روی ماسک لایه جدید کلیک کنید. هنگامی که روی نماد Layer Mask کلیک کردید، تصویر شما باید آماده باشد.

دوربری عکس در فتوشاپ 2020 با استفاده از ابزار Pen

اگر نیاز به ایجاد یک انتخاب با لبه های تمیز دارید، هیچ چیز با ابزار pen مقایسه نمی شود. این سریع‌ترین راه برای برش تصاویر در فتوشاپ است که آن را برای کسانی که با اشیاء اولیه کار می‌کنند انتخابی عالی می‌کند.

مرحله 1. یک لبه ناهموار بسازید

rough edge for perfect photoshop cut out

ابزار قلم را در نوار ابزار پیدا کنید. به جای Shape، گزینه Path را انتخاب کنید.


مرحله 2. Outline را انتخاب کنید

select the outline for perfect photoshop cut out

از گوشه شروع کنید و قلم را به جایی که می خواهید مسیر را طی کنید بکشید. هنگام نزدیک شدن به یک منحنی، کلیک کنید و دوباره بکشید. خطی بین 2 نقطه ظاهر می شود. اگر قلم را نزدیک‌تر یا دورتر ببرید، این خط تغییر می‌کند. علاوه بر این، بسته به جهت قابل تغییر است. در این مرحله نیازی به ایجاد انتخاب دقیق نیست. شما فقط باید مسیری ایجاد کنید که تقریباً شیء شما را مشخص کند.

مرحله 3. مسیر را اصلاح کنید

refine the path for perfect photoshop cut out

در جعبه ابزار، ابزار انتخاب مستقیم را انتخاب کنید. بزرگنمایی کنید تا شیء خود را به وضوح ببینید و نقاطی را که باید باشند بکشید. با کلیک بر روی انتهای دستگیره ها می توانید زاویه مسیر را تنظیم کنید. این نقاط انتهایی را حرکت دهید تا با تغییر منحنی، طرح کلی دقیق تری ایجاد کنید. در حالی که ممکن است در ابتدا ایجاد یک انتخاب دقیق دشوار باشد، فقط باید بیشتر تمرین کنید تا آن را سریع انجام دهید.اگر می‌خواهید منحنی‌های زیادی را ترسیم کنید، از ابزار Pen با + روی آن برای اضافه کردن نقاط جدید استفاده کنید. سپس، یک بار دیگر از ابزار انتخاب مستقیم استفاده کنید یا از ابزار + pen استفاده کنید.

مرحله 4. به مسیر پوینت اضافه کنید

add points for perfect photoshop cut out

به منوی Paths بروید. مسیری که ایجاد کرده‌اید به‌عنوان مسیر کاری علامت‌گذاری شده است. برای استفاده از آن در آینده، آن را به عنوان یک گروه برش در InDesign یا Quark Xpress ذخیره کنید.

این روش برای کسانی که با گرافیک برداری کار می کنند بسیار مناسب است زیرا می تواند به شما کمک کند تصاویر خود را برای چاپ آماده کنید. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک تصویر را در فتوشاپ برش دهید، باید مسیر را به یک انتخاب یا ماسک تبدیل کنید.

برای ایجاد انتخابی بر اساس مسیر، مسیر کار را در پانل Paths در حالی که Cmd/Ctrl را نگه دارید انتخاب کنید. طرح کلی انتخاب خود را خواهید دید.

مرحله 5. یک ماسک معکوس ایجاد کنید

inverted mask for perfect photoshop cut out
برای تبدیل مسیر به ماسک معکوس، کلید Alt/Option را نگه دارید. اکنون یک برش دقیق با لبه های دقیق دارید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]