درآمد-یک-تری-دی-مکس-کار
شناسه پست: 1293
بازدید: 265

پیشتر خدمت شما کاربران عزیز عرض کردیم که امروزه استفاده از کامپیوتر بسیار فراگیر شده و علم کامپیوتر توانسته است تا مشاغل بسیار زیادی را با خود به صحنه اشتغال و کاریابی بیاورد که نه بر مبنای سرمایه اقتصادی بلکه بر مبنای سرمایه تخصص و مهارت می توانید برای خود شغلی پردرآمد ، کم ریسک و دارای پرستیژ اجتماعی بالا دست و پا کنید.

یکی از مشاغلی که به واسطه رشد و گسترش فناوری کامپیوتری پا به عرصه وجود گذاشت ، مهارت طراحی سه بعدی با تری دی مکس است که در این مقاله در مورد این مهارت و فرصت های درآمدی آن می پردازیم.

معرفی شغل طراحی سه بعدی

این کسب و کار با ارائه خدماتی نظیر طراحی نمای ساختمان ، طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحی سه بعدی ویلا ، طراحی سه بعدی اماکن ورزشی ، طراحی سه بعدی صنعتی ، طراحی سه بعدی پارک و فضای سبز و … به کارفرمایان و ادارات و سازمان ها در جهت اجرای هر چه بهتر سازه های خود و عدم اتلاف وقت و سرمایه ، از آنان وجهی را بعنوان دستمزد دریافت می کنند.

سرمایه مورد نیاز شغل طراحی گرافیکی سه بعدی

سرمایه این کسب و کار نوین از نوع اقتصادی نبوده بلکه از نوع دانش و مهارت می باشد .برای اشتغال در این شغل پر درآمد با طی دوره های آموزش برنامه های گرافیکی سه بعدی و تسلط کافی بر این برنامه ها ،می توان کسب و کار خود را حتی بصورت خانگی آغاز نمود.در کنار دانش و مهارت کافی ، یک دستگاه کامپیوتر پر قدرت نیز لازم می باشد تا علاوه بر اجرای پروژه های سه بعدی ، امکان رندر نمودن پروژه ها در کمترین زمان ممکن و با کیفیت عالی فراهم شود . در صورتیکه قصد داشته باشید این کسب و کار را بصورت خانگی راه اندازی نمایید به هیچ سرمایه ای جز یک دستگاه کامپیوتر نیازی نخواهید داشت. اما بهتر است برای کسب نتیجه بهتر یک دفتر کار اجاره و شغل طراحی سه بعدی را بصورت رسمی در دفتر کار مهندسی آغاز نمایید .طبیعتاً در این حالت هزینه های رهن و اجاره و وسایل مورد نیاز دفتر طراحی سه بعدی به اصل سرمایه گذاری اضافه می گردد.

برای راه اندازی دفتر طراحی سه بعدی به چند سیستم کامپیوتری و چند نیروی متخصص نیاز خواهد بود. لازم نیست دفتر کار طراحی سه بعدی شما در وسط بازار و یا جاهای گران قیمت باشد. دفتر کاری شما صرفاً جایی است برای مدیریت قرارهای کاری شما.معمولاً رهن و اجاره چنین اماکنی خیلی هزینه آنچنانی ندارد.


بیشتر بدانید:”طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟


درآمد یک تری دی مکس کار چقدر است؟

با توجه به اینکه این شغل از نوع مشاغل خدماتی و نوین می باشد آنچه شما از مشتری خواهید گرفت تماماً سود بوده و میزان حاشیه سود بستگی بسیار زیادی به سطح مهارت  و تعداد پروژه های اخذ شده توسط شما دارد.در صورتیکه سطح مهارت شما بسیار بالا باشد و رندرهای بسیار با کیفیت و رئال از پروژه ها ارائه نمایید ، به همان اندازه حاشیه سود و میزان دستمزد شما نیز بالاتر خواهد رفت.

عوامل موثر بر درآمد یک تری دی مکس کار؟

چند دلیل که می‌تواند در مقدار درآمد شما از طراحی و کار با تری دی مکس را افزایش دهد به اختصار در ادامه آورده ایم که حتما لازم است به آنها توجه ویژه داشته باشید:

1-سطح مهارت تری دی مکس کار

هر مقدار توانایی شما در مدلینگ ، نورپردازی ، متریالسازی حرفه ای ، گرفتن رندر های واقع گرایانه بیشتر باشد مشتری بیشتری خواهید داشت و سفارش های باکیفیت را از آن خود می کنید.پس حتما به فکر ارتقای مهارت های تری دی مکس خود باشید.

 

2-کارمند باشید یا مستقل کار کنید

طبیعتاً در صورتیکه برای شخصی یا شرکتی طراحی انجام دهید بخض قابل توجه سود هر سفارش به کارفرمای اصلی میرسد و سهم شما فقط یک درآمد ثابت ماهانه خواهد بود.

 

3- جغرافیا و فرهنگ حاکم بر محل زندگی شما

طبیعتاً افرادی که در شهرهای بزرگ مشغول کار طراحی سه بعدی هستند شانس درآمدی بیشتری دارند.هر چند گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی فاصله ها را تا حدود زیادی کم کرده است با این وجود قرار گرفتن در شهره ای بزرگ که روزانه پروژه های ساختمانی ، شهرکسازی ، پارک و فضای سبز و دکوراسیون های داخلی زیادی در حال ساخت و ساز است شانس درآمد یک تری دی مکس کار را افزایش میدهد.طبیعتا اهالی شهرستان های کوچک و روستا حاضر به پرداخت بهای زیادی برای پروژه های ساخت و ساز خود در مرحله طراحی سه بعدی نیستند و بالعکس در شهرهای بزرگ و مراکز استانها بواسطه رقابت بیشتر و ساخت و سازهای فراوان ، شانس درآمدی بیشتری برای تری دی مکس کاران متصور است.تصور کنید یک برجساز که قصد دارد چند صد میلیارد برای پروژه ساختمانی خود هزینه کند ، قیمت طراحی سه بعدی ساختمان برای وی چندان اهمیت ندارد و انگیزه های لازم برای سپردن طراحی ساختمان به یک تری دی کار حرفه ای در او بسیار بیشتر از پروژه های کوچک و تنها چند طبقه است.

 

4- ایجاد رزومه کاری در شبکه های اجتماعی

حتی اگه به تازگی برنامه تری دی مکس را فر گرفته اید و به تازگی اولین پروژه کاری خود را دریافت کرده اید ، باید بدانید که رزومه و تاریخچه طراحی های سابق شما بسیار در چانه زنی و گرفتن پروژه های گران قیمت تاثیر دارد.به نظر من چندین ماه وقت گذاشته و انواع پروژه های معماری را طراحی کنید و در رزومه کاری خود و در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر ، فیس بوک ، پینتریست ، واتس اپ ، اینستاگرام و تلگرام منتشر کنید.

 

5-تسلط بر قوانین شهرداری و نظام مهندسی

چقدر درزمینهٔ طراحی و قوانین نظام و شهرداری تسلط دارید و چقدر مطمئن هستید که طرح‌های شما در مرحله اجرا به مشکل نخواهد خورد؟ بهترین پروژه های تری دی در صورتیکه با قوانین شهرسازی و نظام مهندسی در تعارض باشد پشیزی نمی ارزد.

 

6-سرعت عمل و خوش قولی

اکثر کارفرماها خصوصاً اهالی دکوراسیون داخلی به سرعت عمل تری دی مکس کار خود بسیار اهمیت می دهند و همواره بدنبال کسی هستند که در سریعترین زمان ممکن پروژه را به آنان جهت ارائه به مشتری تحویل دهد.

 

7- هنگام قیمت دهی منفعل نباشید

گرفتن سفارش طراحی سه بعدی به هر قیمتی ضامن درآمد بیشتر تری در مکس کاران نیست.وقتی کارفرما ببیند شما حاضر هستید با هر قیمتی کار کنید ، هنر شما نزد وی رنگ می بازد.این موضوع به این معنی نیست که قیمت های نجومی و خارج از قائده پیشنهاد دهید.

· اینکه خودتان به‌عنوان طراح‌تری دی چقدر برای کار خود ارزش قائل خواهید بود ، یا باقیمت‌های مختلف راضی به انجام کار و پروژه خواهید شد . اینکه خیلی راحت به یک شخص بگویید خیر . با این قیمت کار نمی‌کنم .

·

متوجه شدید که بسیاری از عوامل می‌تواند در میزان درآمد و قرارداد شما تأثیرگذار باشد .می‌توانید این کار را خودتان شروع کنید و یا برای یک شرکت معماری کار انجام دهید و قراردادهای بزرگ ببندند یا با یک حقوق ناچیز در ماه در یک دفتر معماری کارکنید .

کدامیک از برنامه های طراحی سه بعدی را بیاموزیم؟

برای طی مهارت طراحی برنامه های گرافیکی ابتدا باید مشخص کنید از چه برنامه ای می خواهید استفاده کنید. در ایران برنامه ۳ds max بسیار شایع و فراگیر تر از سایر برنامه ها بوده و به دلیل همین فراگیری آموزش این برنامه قدرتمند همواره در حال توسعه است و شانس ارتقاء مهارتی شما در این برنامه بسیار بالاتر از سایر برنامه ها می باشد.همچنین برنامه تری دی مکس قدیمی ترین برنامه شبیه ساز سه بعدی بوده که به نحوی سایر برنامه های گرافیکی سه بعدی از روی این برنامه قدرتمند کپی برداری شده اند.همچنین سطح رندرهای واقع گرایانه این برنامه قدرتمند خصوصاً هنگامیکه در آن از پلاگین قدرتمندی چون  v-ray  استفاده گردد بسیار باکیفیت و واقع گرایانه بوده و در میان برنامه های گرافیکی از حیث ارائه خروجی های واقع گرایانه در رنک های بالاتری قرار دارد.

کجا می توان دوره های آموزش برنامه های گرافیکی را گذراند

برای طی دوره های طراحی سه بعدی می توان در کلاس های آموزشی اساتید مختلف در تهران و سایر شهرستان ها شرکت نمود.اما اگر در شهرستان محل سکونت شما کلاس های آموزشی دایر نمی شود و یا سطح آموزش ها آنچنان بالا نیست نگران نباشید ، راه های ساده تری نیز وجود دارد که بتوانید این دوره ها را از درون منزل خود با کیفیت بهتر و هزینه ای به مراتب کمتر از آموزش حضوری ببینید.یکی از بهترین وب سایت های آموز آنلاین که در زمینه آموزش برنامه های گرافیکی فعال است و آموزش های متنوع و با کیفیتی ارائه نموده است وب سایت آموزش  آنلاین مکس آموز می باشد. این وب سایت از این نظر بسیار مورد توجه و علاقه دوستداران تری دی مکس است که آموزش های این برنامه قدرتمند را ارئه نموده و از پشتبانی آموزشی بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد به گونه ای که همواره امکان ارتباط با مدرس دوره ها از طریق سیستم تیکتینگ پیشرفته این وب سایت برای شما وجود دارد تا پس از طرح سئوالات بلافاصله از طرف مدرس دوره ها پاسخ خود را دریافت کنید. از نکات جالب توجه این موسسه این است که در صورت چالشی بودن سئوالات دانشجویان ، برای دانشجویات ویدئوهای آموزشی ضبط و در وب سایت منتشر می گردد.

چگونه کسب و کار خود را ارتقاء دهیم

برای ارتقاء  هر چه بهتر کسب و کار طراحی سه بعدی نکاتی می بایست رعایت کردد که در ذیل مورد اشاره واقع می شود.

 • تا می توانید سفارشات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه نمایید .حتی سفارشاتی که خیلی درآمد بالایی برای شما به ارمغان نمی آورد را نیز مهم قلمداد کنید.دقت داشته باشید هیچ کس به رزومه های ضعیف اعتماد نمی کند.به پروژه های کوچک و کم درآمد با این دید بنگرید که یک پروژه دیگر نیز به رزومه کاری خود اضافه کرده اید.با این وجود شما با این کار دو هدف را می توانید بدست آورید یکی کسب درآمد و دیگری ، غنی تر نمودن رزومه کاری خود.
 • یک کانال اجتماعی ، حساب فیس بوک ، اکانت اینستا گرام و در صورت توان یک وب سایت راه اندازی کنید و نمونه کارها و رزومه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • می توان با انتشار نمونه کارهای خود در شبکه های اجتماعی نظیر pinterest  رزومه خود را در سطح جهانی و بین المللی معرفی نموده و سفارشات بین المللی بگیرید.
 • حتماً به کار گروهی و کادرسازی بصورت جدی بیندیشید.تیم مورد نیاز خود را بسازید و آموزش های لازم در این خصوص را ارائه کنید.
 • همواره بخشی از انرژی و درآمد خود را به تبلیغات در کانال ها و وب سایت های مربوطه اختصاص بدهید.به این نکته توجه کنید که تبلیغات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
 • کلاس های آموزشی برگزار کنید و از طریق آموزش مهارت خود کسب درآمد کنید. میتوان آموزش را بصورت کلاسیک و سنتی و یا بصورت آموزش آنلاین از طریق تولید پکیج آموزشی برگزار نمایید.

چالش های شغل طراحی سه بعدی 

 • این کسب و کار به شخصیتی ایستا و درونگرا برای فعالیت نیاز دارد.درصورتیکه برونگرایی حاد دارید و نمی توانید در یک فضای بسته به مدت نسبتاً طولانی پایدار بمانید ، این کسب و کار برای شما مناسب نخواهد بود.
 • وجود طراحان بسیار زیاد که پروژه های کاری را با ارزانترین قیمت ممکن ارائه میکنند. البته سطح کیفیت رندرهای این دسته از طراحان بسیار پایین بوده و طبیعتاً در حد توان مهارتی خود درآمد کسب می کنند.
 • عدم فراگیری احساس نیاز به طراحی سه بعدی پروژه های کاری در همه جای ایران.
 • اصطحلاک سیستم های کامپیوتری بواسطه پردازش های سنگین و پر محاسبه ( رندرینگ ).

فرصت ها و مزایای شغل طراحی سه بعدی

 • اشتغال در این کسب و کار سبب ایجاد حس رضایتمندی و اعتماد به نفس و حضورمفیدتر شما را در جامعه موجب می شود.
 • با اشتغال در این کار ، هر روز مهارت شما بیشتر شده و رشد کسب و کار شما نیز به فراخور افزایش مهارت شما فراهم می گردد.
 • امکان همکاری با بزرگترین شرکت های تبلیغاتی و معماری برای شما در صورت ارتقاء مهارت همواره وجود دارد.
 • در زمینه صنایع پر رونقی چون انیمیشن سازی و ساخت جلوه های ویژه سینمایی می توانید آینده درخشانی برای خود بسازید.

امیدورام از این آموزش هم بهره کافی رو برده باشید و بتونید با اطلاعاتی که از این مقاله دریافت کردید بهترین تصمیم رو برای اشتغال در این شغل فوق العاده بگیرید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]