Featured Video Play Icon
شناسه پست: 1026
بازدید: 406

 

آموزش content aware scale در فتوشاپ

گسترش بکگراند(Extend Background) در فتوشاپ می تواند به تکنیکی از این نرم افزار اشاره داشته باشد که از طریق آن می توانید پس زمینه هر تصویر را بدون از بین بردن پیکسل های محتوای اصلی آن تصویر گسترش دهید. منظور از محتوای اصلی، هر شیء از آن تصویر است که نقطه تمرکز اصلی ما باشد. برای این منظور از ویژگی Content-Aware این نرم افزار استفاده می کنیم و همچنین متوجه می شویم که پارامترهای اصلی این ویژگی چیست که از طریق آن می توانیم پس زمینه هر تصویر خاص را به راحتی گسترش دهیم. با استفاده از برخی امکانات و ابزارهای دیگر این نرم افزار از طریق مثال به این موضوع پی خواهیم برد. بنابراین اجازه دهید یک بحث خوب در مورد این موضوع به صورت گام به گام داشته باشیم.

چگونه پس زمینه را در فتوشاپ گسترش دهیم؟

ما می‌توانیم این موضوع را از طریق یک مثال و تنها با انجام چند مرحله ساده و هیجان‌انگیز یاد بگیریم، اما قبل از شروع، اجازه دهید برای درک بهتر این موضوع در طول این مقاله نگاهی به صفحه کار این نرم‌افزار بیندازیم.

برای یادگیری خود، اجازه دهید یک تصویر در این نرم افزار داشته باشیم که پس زمینه را بدون از بین بردن محتوای اصلی آن گسترش دهیم. برای قرار دادن یک تصویر در این نرم افزار، به پوشه ای از رایانه شخصی خود که آن را ذخیره کرده اید بروید، سپس آن را از آنجا انتخاب کرده و با رها کردن دکمه سمت چپ ماوس در قسمت سند این نرم افزار رها کنید. برای این منظور می توانید تصویر خود یا هر تصویر دانلود شده ای از اینترنت داشته باشید. من از یک تصویر دانلود شده استفاده خواهم کرد.Photoshop Extend Background output 2

اندازه این تصویر را در سند مطابق با خودتان تنظیم کنید و دکمه enter را روی صفحه کلید فشار دهید یا روی دکمه “Commit transform” در نوار ویژگی این تصویر برای اعمال اندازه تنظیم شده خود کلیک کنید. محتوای اصلی این تصویر دختری است که در حال پیامک با تلفن همراه است.

Photoshop Extend Background output 3

حالا دکمه Ctrl + T کیبورد را فشار دهید تا کادری از این تصویر تبدیل شود و اندازه این تصویر در جهت افقی افزایش یابد تا پس‌زمینه این تصویر افزایش یابد و متوجه شوید که پیکسل‌های تصویر از بین می‌رود.

Photoshop Extend Background output 4

این لایه را Rasterize کنید. برای شطرنجی کردن آن به پنل Layer رفته و با دکمه سمت راست ماوس روی آن کلیک راست کنید. یک لیست کشویی برای انتخاب گزینه Rasterize Layer از لیست باز می شود.

Photoshop Extend Background output 5

حالا به منوی Edit نوار Menu رفته و روی آن کلیک کنید. یک لیست کشویی باز خواهد شد. گزینه Content-Aware را از لیست انتخاب کنید یا می توانید Alt + Shift + Ctrl + C را به عنوان کلید میانبر این گزینه فشار دهید.

output 6

کادر فراوان مانند جعبه تبدیل در اطراف این تصویر قرار می گیرد. اکنون می توانید اندازه پس زمینه این تصویر را بدون ایجاد اختلال در پیکسل های محتوای اصلی این تصویر افزایش دهید.output 7

اما متوجه خواهید شد که پیکسل محتوای اصلی ما پس از محدودیتی در گسترش پس‌زمینه این تصویر، مختل می‌شود.

Photoshop Extend Background output 8

بنابراین برای جلوگیری از این امر، اجازه دهید از یکی دیگر از تکنیک های این نرم افزار استفاده کنیم. هر ابزار انتخابی را از پنل ابزار این نرم افزار بگیرید. ابزار Lasso را با کلیک بر روی آن می گیرم تا این دختر را که محتوای اصلی ماست انتخاب کنم. شما می توانید با هر ابزار انتخاب دیگری مطابق با انتخاب خود انتخاب کنید.

output 9

با ابزار لاسو ، یک انتخاب تقریبی مانند این در مورد این دختر انجام دهید.

output 10

حالا به تب Channel در کنار پنل لایه بروید و روی دکمه «ذخیره انتخاب به عنوان کانال» که در پایین این تب قرار دارد کلیک کنید. متوجه خواهید شد که یک کانال به این انتخاب در لیست کانال ها اضافه می شود.

output 11

حالا به منوی Select نوار Menu رفته و روی گزینه Deselect کلیک کنید تا انتخاب اطراف این دختر آزاد شود. می توانید دکمه های Ctrl + D را به عنوان کلید میانبر برای این گزینه فشار دهید.output 12

حالا دوباره روی گزینه  Content-Aware scale منوی Edit کلیک کنید یا Alt + Shift + Ctrl + C را فشار دهید.

output 13

حال به نوار ویژگی گزینه  content-aware scale رفته و در گزینه Protect از ویژگی Content-Aware گزینه Alpha 1 را انتخاب کنید. به طوری که در طول گسترش پس زمینه تصویر از انتخاب کانال آلفا 1 محافظت می کند.

output 14

اکنون می‌توانید پس‌زمینه این تصویر را بیشتر از دفعه قبل گسترش دهید، اما محدودیتی برای گسترش پس‌زمینه نیز وجود دارد و پس از آن محدودیت، محتوای اصلی شما دوباره پیکسلی می‌شود.

output 15

فقط با ایجاد کانال آلفا 2 از طریق همین فرآیند می توانید دوباره از این امر جلوگیری کنید. مطمئن شوید که این کار را پس از گسترش پس زمینه در آلفا 1 انجام دهید.output 16

این بار در گزینه Protect آلفا 2 را انتخاب کنید.

output 17

اکنون می توانید پس زمینه را بیشتر از پس زمینه قبلی گسترش دهید. می توانید این کار را به صورت گام به گام تکرار کنید تا نتیجه دقیق تری به دست آورید.

output 18

به این ترتیب می‌توانید پس‌زمینه هر تصویری را بدون ایجاد اختلال در پیکسل‌های محتوای اصلی تصویر خود گسترش دهید.

نتیجه

حالا بعد از این مقاله می توانید بفهمید که گسترش بکگراند در فتوشاپ چیست و چگونه می توانید این کار را انجام دهید. همچنین از این مقاله یاد گرفتید که چگونه می توانید پارامترهای مختلف گزینه ای را که از طریق آن می توانید این کار را در فتوشاپ انجام دهید، مدیریت کنید. شما می توانید با تمرین بر روی این ویژگی فتوشاپ به خوبی تسلط داشته باشید و از آن برای اهداف کاری حرفه ای خود استفاده کنید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]