ایجاد-اِفکت-پراکندگی--در-فتوشاپ
شناسه پست: 1064
بازدید: 84

مقدمه ای بر افکت پراکندگی در فتوشاپ

می‌توانید از افکت پراکندگی در فتوشاپ برای ایجاد افکت‌های مسحورکننده که ماهیت دراماتیک دارند استفاده کنید. فقط تصویری را که می خواهید روی آن کار کنید انتخاب کنید و آنها را به آثار هنری شگفت انگیز تبدیل کنید. می توانید از انواع مختلف براش برای ایجاد جلوه های پراکندگی شگفت انگیز استفاده کنید. در زیر در این آموزش، من از تصویر یک مرد جوان استفاده کرده ام و افکت پراکندگی را به آن اضافه کرده ام. برای کشف همه چیز در مورد افزودن افکت پراکندگیدر فتوشاپ مراحل زیر را طی کنید.

چگونه یک افکت پراکندگی در فتوشاپ ایجاد کنیم؟

در ادامه مراحل ایجاد افکت پراکندگی در فتوشاپ آورده شده است.

مرحله 1: اولین قدم این است که تصویر را در فتوشاپ بارگیری کنید. برای این کار، می توانید تصویر را روی پنجره سند بکشید یا به سادگی تصویر را از داخل فتوشاپ و از بخش file- open قرار دهید.

Loading the image

مرحله 2: بعد، لایه را در تصاویر با استفاده از کلید میانبر Alt+ J یا Cmd + J اگر از Mac استفاده می‌کنید، کپی کنید.

duplicate the layers

مرحله 3: تصویر خود را در فتوشاپ باز کنید و لایه را کپی کنید (Alt + J یا Command + J در مک). سپس با کلیک بر روی نماد  چشم کنار لایه ، لایه جدید را مخفی کنید.

مرحله چهارم: در مرحله چهارم از ابزار lasso استفاده می کنیم. اطراف سوژه در تصویر را تقریباً بکشید. انتخاب باید کل موضوع را پوشش دهد.

selection

مرحله 5: پس از انجام انتخاب، روی آن کلیک راست کرده و fill را انتخاب کنید.

Dispersion Step 5

مرحله 6: گزینه content-aware را انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنید.

content-aware

مرحله ۷: اکنون، فقط پس‌زمینه تصویر را خواهید داشت. اگر آخرین آن هنوز فعال است، می توانید آن را غیرفعال کنید. میانبر برای همان Ctrl+D و برای سیستم عامل مکینتاش CMD+D است. همچنین، یک منوی انتخاب در بالا نیز وجود دارد که می توانید گزینه لغو انتخاب را انتخاب کنید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-3

مرحله 8: پس از آن، می‌خواهم گزینه لایه جدید را از پانل لایه‌ها انتخاب کنم. پس از آن، ابزار انتخاب سریع موجود در منوی سمت چپ را انتخاب کنید. کل موضوع تصویر را انتخاب می کند.

Dispersion Effect in Photoshop 1-5

مرحله 9: اگر احساس می‌کنید که انتخاب خوب است، می‌توانید Select و Mask را در بالا انتخاب کنید. در نسخه قدیمی فتوشاپ، گزینه refine edge به جای آن است.

refine the edge

مرحله ۱۰: در سمت چپ، دکمه Refine Edge را خواهید دید که می‌توان از آن برای پنهان کردن جزئیات عمیق‌تر استفاده کرد. حالا می‌خواهیم لبه‌ها را از تصویر انتخاب کنیم. می توانید مقادیری را در کادر محاوره ای Refine Edge بدهید و یک افکت مناسب ایجاد کنید.

مرحله 11: ماسک لایه را از پانل layers در پایین انتخاب کنید. OK را انتخاب کنید. اکنون لایه ماسک اعمال می شود. لایه ماسک شده را کپی می کنیم.

Dispersion Effect in Photoshop 1-7

مرحله ۱۲: روی ماسک لایه تکراری کلیک راست کرده و «Apply Layer Mask» را انتخاب کنید.

Apply Layer Mask

مرحله: 13: لایه بالایی یک اتومبیل مجزا خواهد داشت. برای درک راحت تر می توان آن را به Dispersion تغییر نام داد.

Dispersion Effect in Photoshop 1-9

بعد، با انتخاب نماد چشم، دید لایه را خاموش کنید.

مرحله 14: یک کپی از لایه Dispersion ایجاد کنید و آن را به Foreground نامگذاری کنید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-10

مرحله 15: لایه Dispersion را انتخاب کنید و به گزینه منوی بالا بروید. حالا گزینه Filter را انتخاب کرده و روی Liquify کلیک کنید.Dispersion Effect in Photoshop 1-11

مرحله ۱۶: ابزار Forward Warp را انتخاب کنید(اولین گزینه‌ای که در سمت چپ پیدا می‌کنید). پس از آن، شروع به کشیدن نواحی تصویر به بیرون برای جلوه پراکنده کنید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-12

می توانید شعاع قلم مو را کم یا زیاد کنید. برای آن، از براکت چپ “[” برای کاهش شعاع استفاده کنید. برای افزایش شعاع، از براکت سمت راست “]” استفاده کنید. بر این اساس، مقدار اعوجاج را تا آنجا که با خلاقیت شما سازگار است تنظیم کنید. در نهایت بر روی OK کلیک کنید.

مرحله 17: باید چیزی شبیه تصویر لکه دار برای شما باقی بماند. با انتخاب لایه Dispersion، Alt/Option را نگه دارید و دکمه mask را فعال کنید.

مرحله 18: اکنون لایه Foreground را انتخاب کرده و روی Mask کلیک می کنیم.

Dispersion Effect in Photoshop 1-13

اکنون متوجه خواهید شد که لایه Dispersion دارای پوشش سیاه است در حالی که لایه Foreground دارای پوشش سفید است. یکی نقاب را پنهان می کند در حالی که دومی ماسک را نشان می دهد.

مرحله 19: با فعال نگه داشتن ماسک پیش زمینه، یک براش  را از پانل ابزارها انتخاب کنید. می توانید برای به دست آوردن نتایج بهتر جدا از براش های پیش فرض فتوشاپ، براش های مورد نظر خود را نصب کنید.

پیش زمینه قلم مو باید در لایه “پیش زمینه” سیاه باشد. این قسمت ها را از لایه انتخاب شده برش می دهد. از ابزار قلم مو استفاده کنید و اثر پراکندگی را تغییر دهید.

مرحله 20: می‌توانید تنظیمات قلم مو را از منوی بالا تغییر دهید. می توانید اندازه، نوع و جهت براش انتخابی را تغییر دهید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-14

مرحله 21: اکنون، با کشف اعوجاج Liquify که قبلا ایجاد شده بود، جلوه ای شبیه خاکستر و گرد و غبار ایجاد می کنیم. در اینجا رنگ پیش زمینه قلم مو باید سفید باشد.

مرحله: ۲۲: ماسک لایه «Dispersion» را انتخاب کنید. استفاده از ابزار براش را ادامه دهید و جلوه های مختلف براش را اضافه کنید.

مرحله: 23: بین لایه‌های «Dispersion» و «Foreground» جابه‌جا شوید تا دامنه افکت را بهتر کنترل کنید. فقط مراقب باشید که رنگ پیش زمینه را با توجه به لایه انتخاب شده تغییر دهید. مقداری روی پروژه زمان بگذارید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-15

مرحله: 24: در مرحله بعد، همه لایه‌های قابل مشاهده را با فشار دادن Ctrl+Shift+Alt+E ادغام کنید. لایه به دست آمده لایه 1 است.

Dispersion Effect in Photoshop 1-16

سپس لایه 1 را انتخاب کرده و با کلیک راست آن را به یک شی هوشمند تبدیل کنید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-17

مرحله ۲۵: پس از آن، به منوی Filter در بالا بروید و Sharpen و از آنجا Unsharp mask را انتخاب کنید.

Dispersion Effect in Photoshop 1-18

مرحله ۲۶: بهترین مقدار را برای مقداری که می‌خواهید تیز کنید انتخاب کنید. در این مثال من مقدار را 85 درصد قرار داده ام.

Dispersion Effect in Photoshop 1-19

فتوشاپ افکت ها و ویژگی های متعددی را برای تبدیل تصاویر صرف به هنر ارائه می دهد. پراکندگی یکی از این اثرات شگفت انگیز است. از این مقاله، می توانید یاد بگیرید که چگونه جلوه های پراکندگی خیره کننده ای را در تصاویر خود ایجاد کنید. امروز آنها را امتحان کنید و ببینید چگونه می توانید با این تکنیک جدید در تصاویر خود بازی کنید. اگر می خواهید در مورد این تکنیک ها بیشتر بدانید، از وبلاگ های مشابه ما دیدن کنید.

کلام آخر

این یک راهنمای ایجاد افکت پراکندگی در فتوشاپ است. در اینجا به معرفی و نحوه ایجاد افکت پراکندگی در فتوشاپ به همراه مراحل آن می پردازیم.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]