آموزش-برش-تصویر-در-ایلوستریتور
شناسه پست: 1132
بازدید: 332

برش تصاویر در Adobe Illustrator با ابزار کراپ در ایلوستریتور

Adobe Illustrator به عنوان نرم افزاری برای ایجاد نقاشی، آثار هنری، تصاویر و غیره استفاده می شود. این نرم افزار در سال 1987 توسعه یافت و امروزه توسط سیستم Adobe نگهداری می شود. در حال حاضر بخشی از Adobe Creative Cloud است و به طور گسترده توسط تصویرگران حرفه ای استفاده می شود. crop in Illustrator به طور گسترده توسط طراحان وب و طراحان گرافیک استفاده می شود تا کار خود را بسیار آسان و موثر کنند. انواع مختلفی از ابزارهای طراحی در Adobe Illustrator  وجود دارد که هنگام ساختن تصاویر، آثار هنری و غیره استفاده می‌شوند. Crop in Illustrator ابزار اصلی Adobe Illustrator است و برای برش تصویر مطابق با نیازهای ما استفاده می‌شود.

مراحل برش تصویر در ایلوستریتور با ابزار کراپ در ایلوستریتور

Cropping یک کار جالب در adobe illustrator است. بیایید نگاهی به برش تصاویر در Adobe Illustrator با چند مثال به صورت گام به گام بیندازیم.

مرحله ۱: قبل از شروع، برخی از اصول اولیه Adobe Illustrator را خواهیم دید. این رابط کاربری Adobe Illustrator است.

UI of Adobe Illustrator

مرحله ۲: در اینجا، می‌توانید یک سند جدید ایجاد کنید یا با کلیک بر روی برگه باز این رابط، پروژه پیش‌طراحی خود را باز کنید. وقتی روی Create کلیک می‌کنید، کادر گفتگو باز می‌شود. در اینجا می توانید ارتفاع، عرض، جهت و پارامتر دیگر صفحه را تنظیم کنید. و روی ایجاد یک برگه از این کادر گفتگو کلیک کنید.

select from new dialog box

مرحله 3: در اینجا، پانل ابزار را در سمت چپ فضای کاری Adobe Illustrator داریم.

tool panel

مرحله ۴: در سمت راست، برگه‌های Properties و Layers را داریم. در خواص، می توانیم ویژگی های شی انتخاب شده را ببینیم، و در پنل لایه ها در ایلوستریتور ، می توانیم تعداد لایه هایی را که در پروژه خود استفاده کرده ایم، مشاهده کنیم. شما می توانید از لینک های داخلی مقاله به سایر آموزش های ما دست یابید یا به بخش آموزش های رایگان ایلوستریتور مراجعه نمایید.

Properties and Layers tabs

مرحله 5: در اینجا، تصویری را وارد یا در ناحیه کار قرار می‌دهیم. شما می توانید بسیاری از تصاویر را همانطور که می خواهید در یک زمان وارد کنید. ما دو روش برای وارد کردن تصویر در Adobe Illustrator داریم. ابتدا به منوی File رفته و روی آن کلیک کنید. یک لیست کشویی باز می شود. اکنون برای وارد کردن تصویر در منطقه کاری خود، روی گزینه Place کلیک کنید.

Place option for importingمرحله ۶: روش دوم یک روش میان‌بر است. برای روش میانبر، دکمه Shift + Ctrl + P را روی صفحه کلید فشار دهید. یک کادر محاوره ای باز می شود. به پوشه ای از رایانه شخصی خود بروید که در آن تصویری را که می خواهید برش دهید ذخیره کرده اید. می توانید یک تصویر دانلود شده از اینترنت یا تصویر شخصی خود را که توسط دوربین یا سایر رسانه های الکترونیکی گرفته شده است، برش دهید.

shortcut methodمرحله 7: در اینجا، هنگام وارد کردن هر تصویر، برخی از پارامترها را در این کادر محاوره ای دارید.ابتدا باید تیک گزینه Link را برداریم زیرا وقتی از این تصویر ویرایش شده در رایانه دیگری استفاده می کنیم، تصاویر دارای گزینه پیوند نمایش داده نمی شود.

link option (crop in illustrator)مرحله 8: اکنون برای قرار دادن تصویر در محل کار خود، روی برگه مکان این کادر گفتگو کلیک کنید. یک نماد از تصویر باز می شود. در هر نقطه از محل کار کلیک کنید و نشانگر ماوس را برای قرار دادن تصویر با شکل و اندازه دلخواه بکشید.

Place Tab

مرحله 9: وقتی تصویر را با گزینه پیوند وارد می‌کنید، تصویر با کادر متقاطع نشان داده می‌شود.

image with cross boxمرحله 10: تیک گزینه پیوند را بردارید، و تصویر بدون کادر متقاطع نشان می‌دهد که تصویر پیوند داده نشده است. هنگامی که تصاویر لینک شده و تصاویر بدون پیوند را برش می دهید، تفاوت عمده ای وجود دارد. هر دو را یکی یکی خواهیم دید.

unchecking the link option

مرحله ۱۱: ابتدا، برش را در تصویر بدون پیوند خواهیم دید. در اینجا گزینه Crop Image در گوشه سمت راست فضای کاری Adobe Illustrator قرار دارد.

crop image option in right panel

مرحله ۱۲: برای برش تصویر، با کلیک روی آن تصویر را انتخاب کنید و سپس روی برگه Crop image کلیک کنید – یک مستطیل نقطه‌دار در اطراف تصویر انتخاب شده ایجاد می‌شود.

select image for croping

مرحله 13: می‌توانید پارامترهای سفارشی برای برش مطابق با خودتان از پارامتر برش در گوشه بالا سمت راست بدهید.

customize parameter in crop in illustrator

مرحله 14: نشانگر ماوس را در ناحیه مرزی بگیرید، می‌بینید که نشانگر کشیدن ایجاد می‌شود. این نشانگر را با نگه داشتن دکمه کلیک چپ ماوس برای برش تصویر بکشید.

drag the pointer (crop in illustrator)

مرحله ۱۵: می‌توانید بر اساس نیازتان در جهت طولی یا عرضی تصویر یا در هر دو جهت برش دهید.

crop as required

مرحله 16: اکنون روی دکمه Apply tab کلیک کنید، که در گوشه سمت راست بالای قسمت برش ناحیه کاری Adobe Illustrator وجود دارد یا کلید Enter را در صفحه کلید فشار دهید تا تصویر انتخاب شده برش داده شود.

برش در تصویر پیوند داده شده

با انجام مراحل زیر می توانید به راحتی تصویر پیوند شده را برش دهید.

مرحله ۱: برای برش تصویر پیوند داده شده، تصویر پیوند داده شده را با کلیک کردن روی آن انتخاب کنید. سپس بر روی تب برش در گوشه سمت راست فضای کاری Adobe Illustrator کلیک کنید. یک کادر محاوره ای باز می شود؛ روی تب Ok کلیک کنید. این کادر محاوره ای نشان می دهد که فایل اصلی این تصویر با برش دادن این تصویر تحت تأثیر قرار نمی گیرد و تغییرات فقط در تصویر برش خورده باقی می ماند.

cropping linked image

مرحله 2: دوباره، مکان‌نمای ماوس را در ناحیه مرزی بگیرید، و خواهید دید که یک نشانگر کشیدن ایجاد می‌شود، اکنون با نگه داشتن دکمه کلیک چپ ماوس برای برش تصویر، این نشانگر را بکشید.

drag mouse to crop

مرحله 3: دوباره، می‌توانید بر اساس نیاز خود در جهت طولی یا عرضی تصویر یا در هر دو جهت برش دهید.

crop according to your requirement

مرحله 4: اکنون روی دکمه Apply tab کلیک کنید، که در گوشه سمت راست بالای بخش برش منطقه کاری Adobe Illustrator وجود دارد، یا کلید Enter را در صفحه کلید فشار دهید تا تصویر پیوندی انتخاب شده را برش دهید.

به این روش آسان و ساده می توانید هر تصویری را برای کار تصویرسازی خود برش دهید و تصویرسازی خود را هر چه بیشتر موثر کنید.در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه می توانیم تصویر را در adobe illustrator برش دهیم. پس از یادگیری نحوه برش تصویر در Adobe Illustrator یا Crop in Illustrator، می توانید به راحتی تصویر خود را با طراحی خود جاسازی کنید و آن را برای بیننده موثرتر کنید. این به شما کمک می کند تا هر بخش از تصویر را برای کار پروژه خود بگیرید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]