شناسه پست: 1079
بازدید: 134

نمی دانید چگونه یک تصویر را در فتوشاپ سه بعدی کنید؟ حتی افراد تازه کار نیز می توانند با انجام شش مرحله ای که در زیر توضیح داده شده است، با این کار کنار بیایند. در واقع می توانید از این آموزش در هنگام کار با فیلم ها نیز استفاده کنید. من به شما نشان خواهم داد که چگونه جلوه فیلم سه بعدی قرمز و آبی را در فتوشاپ بسازید.

 

مرحله 1. یک تصویر را باز کنید

یک عکس در فتوشاپ آپلود کنید. می توانید یک تصویر را در Adobe Stock یا پلتفرم های مشابه انتخاب کنید یا از تصویر منحصر به فرد خود استفاده کنید.

در منوی کشویی File، File > Open (Ctrl/Cmd+O) را انتخاب کنید. به عکس بروید و روی Open کلیک کنید.

به پنل لایه ها بروید و تصویر را در لایه پس زمینه خواهید دید.

 

مرحله 2. لایه را کپی کنید

duplicate the layer to create 3d effect in adobe photoshopدر مرحله بعد، برای اینکه یک تصویر در فتوشاپ سه بعدی به نظر برسد، باید یک فایل منبع را کپی کنید. در منوی کشویی لایه به لایه > جدید > لایه از طریق کپی (Ctrl/Command+J) بروید و کپی یک تصویر را روی عکس اصلی قرار دهید. گزینه دیگر این است که یک نماد لایه جدید (یک علامت مثبت) را در پانل لایه‌ها پیدا کنید و لایه پس‌زمینه را روی آن بکشید.

نام لایه را “3D” بگذارید. کپی Background را با دوبار کلیک کردن روی آن انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده یک نام جدید تایپ کنید. برای تأیید، Enter (Win) / Return (Mac) را فشار دهید. اکنون، پانل لایه‌ها حاوی یک لایه سه بعدی و لایه پس‌زمینه با تصویر منبع است.

مرحله 3. کادر گفتگوی Layer Style را باز کنید

open the layer style dialog box to create 3d effect in adobe photoshopدر مرحله بعد، برای اینکه یک تصویر در فتوشاپ سه بعدی به نظر برسد، باید یک فایل منبع را کپی کنید. در منوی کشویی لایه به لایه > جدید > لایه از طریق کپی (Ctrl/Command+J) بروید و کپی یک تصویر را روی عکس اصلی قرار دهید. گزینه دیگر این است که یک نماد لایه جدید (یک علامت مثبت) را در پانل لایه‌ها پیدا کنید و لایه پس‌زمینه را روی آن بکشید.

نام لایه را “3D” بگذارید. کپی Background را با دوبار کلیک کردن روی آن انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده یک نام جدید تایپ کنید. برای تأیید، Enter (Win) / Return (Mac) را فشار دهید. اکنون، پانل لایه‌ها حاوی یک لایه سه بعدی و لایه پس‌زمینه با تصویر منبع است.

مرحله 4. کانال سبز و آبی را خاموش کنید

turn off channels to create 3d effect in adobe photoshop

پنجره گفتگوی layer style با گزینه‌های ترکیبی در ستون مرکزی ظاهر می‌شود. در بخش «Blending Options»، کادرهای تأیید R، G، و B (که مخفف رنگ‌های اصلی مانند قرمز، سبز و آبی هستند) را در نزدیکی کانال‌ها پیدا کنید. هر کانال در فتوشاپ به رنگ خاصی اختصاص داده می شود، در حالی که ترکیبی از این کانال ها تمام رنگ هایی را که در تصاویر می بینیم تولید می کند. کانال‌های سبز و آبی را خاموش کنید و فقط کانال قرمز (R) فعال شود.

برای پنهان کردن پنجره گفتگوی layer style  ، روی تأیید کلیک کنید. برای بررسی نتیجه، به پانل لایه‌ها برگردید و لایه پس‌زمینه را با کلیک کردن روی نماد نمایان بودن آن پنهان کنید. اگر همه چیز به درستی انجام شود، لایه سه بعدی فقط رنگ قرمز دارد. برای فعال کردن مجدد لایه پس‌زمینه، کادر خالی را علامت بزنید.

مرحله 5. لایه سه بعدی را بکشید

move the 3d layer to create 3d effect in adobe photoshop

پس از انتخاب لایه سه بعدی در پانل مربوطه، ابزار Move را انتخاب کنید. با فشار دادن “V” روی صفحه کلید می توانید آن را سریعتر فعال کنید. Shift را نگه‌دارید و ۵ تا ۱۰ بار روی کلید جهت‌نمای چپ کلیک کنید یا لایه را به سمت چپ بکشید. اگر می‌خواهید در فتوشاپ جلوه‌ای ایجاد کنید، لایه‌ها را در جهات مختلف حرکت دهید.

در حالی که لایه قرمز را از لایه پس‌زمینه جدا می‌کنید، یک طرح کلی رنگی روی تصویر منبع قابل مشاهده خواهد بود. هرچه بیشتر بکشید، رنگ ها تندتر می شوند. یک کانتور قرمز در سمت چپ و یک طرح فیروزه ای در سمت راست ظاهر می شود. لایه های افست نیز قابل مشاهده خواهند بود. اما به یاد داشته باشید که افست بیش از حد باعث می شود یک لایه شبیه یک نوردهی دوگانه به نظر برسد.

حرکت لایه سه بعدی یک جلوه تصویر سه بعدی اولیه ایجاد می کند که می توانید با استفاده از عینک های قرمز و آبی ببینید.

می توانید خلاقیت خود را تقویت کنید و سعی کنید در یک تصویر به یک نگاه یکپارچ هسازی با سیستم عامل برسید. به پنل Advanced Blending بروید، کانال‌های سبز و آبی را فعال نگه دارید، اما کانال قرمز را خاموش کنید. نکته دیگر این است که به جای کشیدن لایه به سمت چپ، آن را به سمت بالا حرکت دهید.

مرحله 6. در صورت نیاز تصویر را برش دهید

crop the image to create 3d effect in adobe photoshop
به قاب خود نگاه دقیق تری بیندازید. یک خط ضخیم نشان دهنده محل همپوشانی دو لایه است. در برخی از تصاویر، انحراف بیشتر از بقیه قابل توجه است.
how to create 3d effect in adobe photoshop

از ابزار برش (میانبر «C») برای خلاص شدن از شر چنین لبه‌هایی استفاده کنید.

سوالات متداول افکت سه بعدی

• ماهیت افکت سه بعدی چیست؟

عکاسان با تکنیک‌های ترکیب‌بندی مختلف آزمایش می‌کنند تا عمقی به عکس‌ها اضافه کنند. اما می توان با همپوشانی دو تصویر در رنگ های مختلف مانند قرمز و آبی، یک افکت سه بعدی ایجاد کرد، مشابه آنچه در آموزش توضیح داده شد.

عینک آناگلیف یا سه بعدی رنگ های درک شده توسط هر چشم را فیلتر می کند. آنها باعث می شوند مغز ما فکر کند که تصویر سه بعدی است. این احتمالا ساده ترین و سریع ترین راه برای ایجاد عکس های سه بعدی است.

• آیا می توانم یک متن را به یک عکس سه بعدی تبدیل کنم؟

آره. برای ایجاد متن سه بعدی در فتوشاپ، پنجره را در منوی اصلی باز کنید، سه بعدی را انتخاب کنید و یک پنجره محاوره ای ظاهر می شود. در آنجا می توانید هر لایه را به یک تصویر سه بعدی تبدیل کنید. یا می‌توانید آن را صاف، اکسترود شده، تبدیل به مش یا شکل اولیه نگه دارید.

با چرخش متن می توان زاویه دوربین را تغییر داد. همچنین می‌توانید با تغییر سایه‌ها یا منبع نور و همچنین زاویه سایه، آن را بیشتر سفارشی کنید. امکان جابجایی و چرخاندن متن سه بعدی با انتخاب مجدد لایه و تغییر مکان آن وجود دارد.

• آیا ابزار از پیش ساخته ای برای تولید جلوه های سه بعدی وجود دارد؟

مطمئناً بله. با استفاده از اکشن های فتوشاپ VHS، می توانید به راحتی به نتیجه دلخواه برسید، خطوطی را اضافه کنید تا توهم یک فیلم قدیمی را تنها با چند کلیک ایجاد کنید و موارد دیگر.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]