ساخت-براش-در-ایلاستریتور
شناسه پست: 992
بازدید: 208

براش در ایلوستریتور چیست؟

براش ها در Illustrator اشیایی هستند که با آنها رنگ می کنید یا به عنوان ضربه در اشیاء دیگر ثبت می کنید. به عنوان مثال، فرض کنید یک شی بیضی شکل تولید می کنید، می توانید آن را به عنوان یک سبک قلم مو جدید به پانل براش ها اضافه کنید. سپس می توانید از هر ابزار قلمویی که می خواهید با بیضی رنگ کنید استفاده کنید. قلم موها یک قطعه هنری استثنایی هستند که اگر به صورت ضربه ای ثبت شوند، به نظر می رسد مانند قلم موی سنتی باشد. آنها همچنین برای ثبت آثار هنری در تکثیر یا پراکندگی طرح ها در طول یک مسیر استفاده می شوند. می توانید از ابزار قلم مو برای طراحی با قلم مو استفاده کنید. هر مسیری که با استفاده از ابزار قلم مو تولید می‌کنید، به‌طور خودکار در طول خود یک ضربه قلم‌مو می‌گیرد. براش ها مفید هستند زیرا محدود به مسیرهایی نیستند که با استفاده از ابزار قلم مو تولید می شوند. واقعیت این است که شما می توانید یک قلم مو را در هر مسیر انتخابی ثبت کنید.

انواع براش در ایلوستریتور

Illustrator دارای پنج نوع براش است. انتخاب صحیح نیاز به یک آزمون و خطای کوچک دارد. در زیر پنج نوع برس آورده شده است:

  • Scatter Brushes: Scatter Brush هنر برداری را که از قبل موجود است به دست می آورد و آن را در یک مسیر پراکنده می کند. برس هایی مانند این بافت های طبیعی مانند برس های گرانج یا اسفنج تولید می کنند.
  • قلم‌های خوشنویسی: براش خوشنویسی برای تقلید از ظاهر قلم‌ها برنامه‌ریزی شده بود. این نوع براش برای کارهایی که در ایلوستریتور به صورت دستی نوشته می شوند، عالی است.
  • قلم‌موهای الگو: براش الگو به شما امکان می‌دهد کار هر زاویه را که شامل زوایای گوشه و نقطه پایان راست و چپ است، مدیریت کنید.
  • قلم‌های هنری: قلم‌های هنری یک بردار می‌گیرند و آن را در یک خط گسترش می‌دهند. این واقعاً برای برس‌های آبرنگ، برس‌های مدادی، قلم‌موهای خودکار، و غیره بسیار خوب عمل می‌کند. اگر بیش از حد گشاد یا مسطح شوند، می‌توانید نتایج ناپایدار داشته باشید.
  • برس‌های مویی: برس‌های پرز از ظاهر برس‌های واقعی تقلید می‌کنند. هنگامی که از این برس ها استفاده می کنید، تمایز را در نحوه نمایش موهای برس و نحوه اجرای آن با زوایای و فشارهای مختلف مشاهده خواهید کرد.

ایجاد بافت در ایلوستریتور

براش Illustrator به دو صورت قابل استفاده است. می توانید آنها را با استفاده از ابزار Paintbrush (B) ترسیم کنید یا آنها را در مسیری که از قبل موجود است ثبت کنید.

1. ابزار قلم مو

برای طراحی با استفاده از یک قلم مو با ابزار Paint Brush (B)، ابزار Paint Brush (B) را انتخاب کنید، یک قلم مو را از پانل قلم مو انتخاب کنید و طراحی را شروع کنید.

ترسیم در مسیری که از قبل موجود است: مسیر را انتخاب کنید و سپس یک قلم مو را از پانل براش انتخاب کنید. پانل براش مکانی است که می توانید چهار نوع برس ذکر شده را در آن بررسی کنید. قلم‌های Scatter و Calligraphic در یک کادر کوچک نمایش داده می‌شوند، در حالی که قلم‌های Pattern و Art در یک مستطیل موازی نشان داده می‌شوند تا جایی که پرسپکتیو تصویر کوچک از گزینه کشویی پانل قلم مو انتخاب شده است. اگر پنل براش شما بسته است، روی Window and Brushes کلیک کنید تا قفل آن باز شود.

2. گزینه های پنل قلم مو

منوی کشویی پانل براش: این منو به شما کمک می‌کند تا نمای قلم‌ها را تغییر دهید، براش‌هایی را انتخاب کنید که استفاده نمی‌شوند، قفل کتابخانه‌های براش اضافی را باز کنید و موارد دیگر.
دکمه منوی Brush Libraries: با کلیک بر روی این دکمه، یک منوی کشویی باز می‌شود تا قفل کتابخانه‌های براش اضافی در سیستم شما باز شود یا مجموعه‌ای از براش‌ها رزرو شود.
Remove Brush Stroke Button: با کلیک بر روی این دکمه، زمانی که مسیری با قلم مو انتخاب می‌شود، ضربه از بین می‌رود.
Stroke Alternatives: با کلیک بر روی این دکمه، دکمه Stroke Options برای یک قلم مو انتخاب شده خاص باز می‌شود.
New Brush: با کلیک بر روی این دکمه یک قلم مو جدید از دکمه New Brush ایجاد می شود.
حذف قلم مو: با کلیک بر روی این دکمه، یک قلم مو از پانل براش حذف می شود.

Brush panel

چگونه یک قلم موی هنری بسازیم؟

ایجاد Art Brush بسیار ساده تر از آنچه انتظار داشتید است. مراحل زیر شما را در ایجاد یک Art Brush راهنمایی می کند.

مرحله 1: برای Art Brush یک طرح طراحی تولید کنید. افکت‌ها و گرادیان‌ها هنگام تولید Art Brush قابل استفاده نیستند.

new air brush

مرحله 2: تمام طراحی‌های تولید شده را انتخاب کنید و آن را به پانل قلم مو بکشید. وقتی کادر محاوره ای قلم موی جدید ظاهر شد، از میان گزینه های جایگزین، New Art Brush را انتخاب کنید تا گزینه های Art Brush را دریافت کنید.

Select new brush

air brush option

مرحله 3:

Direction : تنظیم Direction تمایل هنر را در ارتباط با مسیری که قلم مو در آن ثبت شده است تنظیم می کند. یکی از چهار فلش را برای تغییر این جایگزین انتخاب کنید. فلش آبی که در ناحیه پیش‌نمایش ظاهر می‌شود به شما امکان می‌دهد مشاهده کنید که چگونه هنر در یک مسیر ترسیم می‌شود.

مرحله 4:

عرض: این مقدار را تغییر دهید تا توضیح دهید که این هنر چقدر در ارتباط با مسیری که قلم مو در آن ثبت شده است، به نمایش گذاشته می شود. در بیشتر قسمت‌ها، شما می‌خواهید که کادر Proportional را بررسی کنید تا با مقیاس‌بندی شی‌ای که قلم مو در آن ثبت شده است، نسبت ارتفاع به عرض تغییر نکند.

مرحله 5:

چرخش در عرض و چرخش در امتداد: این کادرهای تأیید به شما امکان می‌دهند هنر را بر روی محور عمودی و افقی برگردانید.
رنگ‌بندی: جایگزین Colorization مشابه گزینه‌های scatter brush است.

مرحله 6: برای ذخیره سازی New Art Brush خود روی OK کلیک کنید.

چگونه یک قلم موی خوشنویسی بسازیم؟

در زیر مراحل ایجاد یک قلم موی خوشنویسی آمده است:

مرحله ۱: براش جدید را از پانل قلم مو بزنید و قلم موی جدید خوشنویسی را از کادر محاوره‌ای قلم موی جدید انتخاب کنید. این قفل جایگزین های قلم موی خوشنویسی را باز می کند.

new calligraph brush

مرحله ۲: می‌توانید بسته به نیازتان، تغییراتی در زاویه، گردی و اندازه ایجاد کنید.

calligraph features

مرحله 3: برای ایجاد قلم موی خوشنویسی، روی OK کلیک کنید.

چگونه یک قلم موی الگو بسازیم؟

Pattern Brushes روشی متمایز برای افزودن آسان به طرح های شما ارائه می دهد. در زیر مراحل ایجاد یک قلم موی الگو آورده شده است.

مرحله ۱: طرح مورد نظر خود را برای قلم موی الگو تهیه کنید. افکت‌ها و گرادیان‌ها هنگام تولید Art Brush قابل استفاده نیستند.

Pattern brushes

مرحله ۲: تمام آثار هنری تولید شده را انتخاب کرده و در پانل قلم مو قرار دهید.

new pattern

pattern options

وقتی کادر گفتگوی قلم موی جدید قفل قلم موی جدید ترجیحی را از گزینه‌های جایگزین باز می‌کند، از جایگزین‌های قلم موی الگو استفاده می‌شود.

مقیاس: مقیاس تعیین می‌کند که هنر در مسیر، در مقایسه با ابعاد هنر، چقدر کوچک یا بزرگ ترسیم شود.
فاصله: فاصله میزان فاصله بین هنر را تعیین می‌کند. برای ایجاد قلم موی الگو روی Ok کلیک کنید.

نتیجه انواع براش ها در ایلاستریتور

براش ها فواید زیادی دارند. ایجاد براش های سفارشی شما در بسیاری از پروژه ها به شما کمک می کند زیرا منحصر به فرد و خلاقانه است. بنابراین ایجاد براش های Adobe Illustrator خود بسیار ضروری است. در زیر دلایل ذکر شده است:

ایجاد برس ها به شما کمک می کند تا زمان زیادی را در فرآیند طراحی رستری صرفه جویی کنید.
براش‌های سفارشی سبک علامت تجاری را به هنر وکتور شما ارائه می‌کنند و دانستن نحوه ایجاد براش‌ها به شما کمک می‌کند تا از براش‌هایی که در حال حاضر وجود دارند با بهره‌وری بیشتری استفاده کنید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]