ساخت-تصویر-متحرک-در-فتوشاپ
شناسه پست: 686
بازدید: 112

تصاویر در دنیای دیجیتال امروز بسیار تعیین کننده هستند.با گسترس فعالیت های سایبری و در بستر وب ، کم کم پای اقتصاد نیز به این حوزه باز شد به نحوی که به گفته بزرگان اقتصاد دنیا ، کسبو کارهای آنلاین و اینترنتی در حال بلعیدن کسب و کارهای آفلاین و سنتی هستند.از این میان هزینه های بالای تبلیغات در وب سایت های پربازدید سبب شده است که کا صاحبان کسب و کارهای آنلاین از بنرهایی برای تبلیغات خود استفاده نمایند که بیشترین بازده ممکن را داشته باشد.ساخت تصاویر گیف یا تصاویر متحرک در فتوشاپ بسیار ساده تر از آن است که فکرش را بکنید. میگید نه!؟ در ادامه با ما همراه باشید.

 

نحوه ساخت تصویر متحرک در فتوشاپ

مراحل ساخت تصاویر گیف در فتوشاپ به صورت اختصار

 1. تصاویر خود را در فتوشاپ بارگذاری کنید.
 2. پنجره Timeline را باز کنید.
 3. در پنجره Timeline ، روی “ایجاد قاب انیمیشن” کلیک کنید.
 4. برای هر فریم جدید یک لایه جدید ایجاد کنید.
 5. همان نماد منو را در سمت راست باز کنید و “ساخت قاب از لایه ها” را انتخاب کنید.
 6. در زیر هر فریم ، قبل از تغییر به قاب بعدی ، مدت زمان لازم را انتخاب کنید.
 7. در پایین نوار ابزار ، چند بار دوست دارید حلقه خود را انتخاب کنید.
 8. پیش نمایش GIF خود را با فشار دادن نماد پخش.
 9. GIF خود را ذخیره و صادر کنید.

ساخت-تصاویر-گیف-در-فتوشاپ1

اگر کمی توی اینترنت گشته باشید ، حتماً با تصاویر متحرکی مواجه شده اید که بسیار نظر شما و سایر کاربران را به خود جلب کرده است.ساخت تصاویر گیف  در فضای وب بسیار حائظ اهمیت هستند و کارکردهای تبلیغی فوق العاده ای دارند.تصاویر متحرک ، یک تصویر است که با ترکیب چندین تصویر دیگر یا با تغییراتی بر روی یک ویدئو ایجاد می شوند.

چرا واقعاً GIF ها بازاریابی اینترنتی را متحول کرده اند ؟

 • استفاده از آنها بسیار آسان است.
 • روشی جدید برای جلب توجه بینندگان شما فراهم می کند.
 • می تواند تأثیر عاطفی جدی داشته باشد.
 •   باعث می شود احساس کنیم چیزی ما را به اشتراک گذاری تشویق می کند

این انیمیشن های کوچک ارزش آزمایش کردن را دارند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ساخت تصاویر متحرک را با هم مرور کنیم.

 

نکته ای که در مورد GIF باید گفت این است که ساختن آن ها خیلی سخت نیست.برای ساخت یک تصویر متحرک زیبا به موارد زیر نیاز دارید.

 • معلومات عمومی در مورد فتوشاپ
 • مطالعه این مقاله تا انتها.
 • کمی وقت که باید صرف ساختن تصاویر متحرک کنید.

 

به چند روش ، ساخت تصاویر گیف و متحرک در فتوشاپ امکان پذیر است؟

به دو روش کلی  طراحی تصاویر گیف در فتوشاپ ایجاد می شوند.

 1. یا تمامی فریم ها در یک تصویر ساخته می شوند
 2. یا برای هر فریم یک تصویر طراحی و ذخیره می شود و نهایتاً تمامی تصاویر ساخته شده را بر اساس سیاست های طراح پشت سر هم چیده می شوند.

روش اول سریعتر از روش دو است اما کمی ذهن ساختار مندتری نیاز دارد و نیازمند تسلط به فتوشاپ می باشد.اما روش دو بسیار زمانبرتر بوده اما با قوانین بسیار ساده تری نسبت به روش اول می توان تصاویر گیف خلق نمود.

نمونه ای از ساخت تصاویر گیف  با روش دوم:

به تصویر گیف زیر توجه کنید.

ساخت تصویر گیف

برای خلق این تصویر ابتدا تمامی فریم ها بصورت جداگانه طراحی و ذخیره سازی شده اند.به تصویر زیر توجه کنید.

ساخت-تصاویر-گیف

همانطور که مشاهده می کنید این تصویر متحرک از ۸۱ تصویر مجزا ایجاد شده است. تک تک فریم ها با توجه به طرح ذهنی طراح از فریم یک تا فریم آخر ساخته شده و در فضای کامپیوتر ذخیره و نگداری شده است. در ادمه تمامی تصاویر با روشی که در ادامه خدمت شما عرض خواهد شد وارد فتوشاپ گردیده و در تایم لاین بصورت ترتیبی چیده شده اند و نهایتاً بصورت یک تصویر گیف ذخیره شده اند.

 

مرحله ۱: تصاویر خود را در فتوشاپ بارگذاری کنید.

اگر از قبل تصاویر ایجاد کرده اید ، تصاویر مورد نظر خود را در یک پوشه جداگانه جمع کنید. برای بارگذاری آنها در فتوشاپ ، مسیر File> Scriptts> Load Files Into Stack را طی کرده و روی Load Files Into Stack کلیک کنید.

وارد-کردن-تصاویر-به-فتوشاپ-برای-ساخت-تصویر-گیف

 

سپس Browse را انتخاب کنید ، و پرونده هایی را که می خواهید در GIF خود استفاده کنید انتخاب کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید.

وارد-کردن-تصاویر-به-فتوشاپ

پس از کلیک بر روی browse به محل ذخیره سازی تصاویر رفته و تمامی تصاویر از پیش ساخته شده را انتخاب کردوه و بر روی ok کلیک کنید.

وارد-کردن-تصاویر-متحرک-در-فتوشاپ

 

پس از طی این مرحله ،فتوشاپ برای هر تصویری که انتخاب کرده اید ، یک لایه جداگانه ایجاد می کند. وقتی این کار را کردید ، به مرحله دوم بروید.در صورتیکه تصاویر خود را از قبل آماده نموده اید که هر تصویر در حکم یک فریم متفاوت با فریم قبل است آن را بر اساس عدد و به ترتیب نام گذاری کنید تا هنگام کار با تصاویر در time line سرگردان نشوید.

ساخت تصویر متحرک

 

مرحله ۲: پنجره Timeline را باز کنید.

برای باز کردن Timeline ، به نوار ابزار های افقی بالا بروید ، Window> Timeline را انتخاب کنید. Timeline به شما امکان می دهد تا برای هر فریم از تصاویر گیف ،لایه های مختلف را روشن یا خاموش کنید ، در نتیجه تصویر استاتیک خود را به یک GIF تبدیل کنید.

پنجره Timeline در انتهای صفحه نمایش شما ظاهر می شود. مطابق تصویر زیر:

 

ساخت گیف در فتوشاپ

مرحله ۳: در پنجره Timeline ، روی “ایجاد فریم انیمیشن” کلیک کنید.

اگر به طور خودکار انتخاب نشده است ، آن را از فهرست کشویی انتخاب کنید – اما پس از آن حتماً روی آن کلیک کنید ، در غیر این صورت گزینه های انیمیشن فریم نمایش داده نمی شوند.

فعال کردن تایم لاین در فتوشاپ

 

اکنون ، جدول زمانی شما باید چیزی شبیه به این باشد:

نحوه کار با تایم لاین در ساخت گیف

مرحله ۴: برای هر فریم جدید یک لایه جدید ایجاد کنید.

برای انجام این کار ، ابتدا با رفتن به منوی بالای ناوبری و انتخاب گزینه Select > All Layers ، تمام لایه های خود را انتخاب کنید.

 

مرحله ۵: همان نماد منو را در سمت راست باز کنید و “ساخت قاب از لایه ها” را انتخاب کنید.

سپس بر روی نماد منو در سمت راست صفحه Timeline کلیک کنید.این باعث می شود هر لایه یک قاب از GIF شما باشد.

درست کردن تصاویر متحرک

 

مرحله ششم: در زیر هر فریم ، قبل از تغییر به قاب بعدی ، مدت زمان لازم را انتخاب کنید.

برای انجام این کار ، زمان زیر هر فریم را کلیک کنید و انتخاب کنید چه مدت دوست دارید ظاهر شود. در مورد ما ، ۰٫۱ ثانیه در هر فریم را انتخاب کردیم.

ساخت گیف در فتوشاپ

مرحله ۷: در انتهای نوار ابزار ، چند بار دوست دارید حلقه خود را انتخاب کنید.

پیش فرض یک بار می گوید ، اما می توانید آن را هر چند بار که می خواهید از جمله Forever حلقه کنید. اگر می خواهید تعداد تکرارهای دلخواه را تعیین کنید ، بر روی دیگر کلیک کنید.

 

 

مرحله ۸: تصاویر هر فریم را به ترتیب پشت سر هم قرار دهید.

با کلیک کردن بر روی duplicate selected frames ، یک فریم جدید باز کنید و در لیست لایه ها ، علامت چشم کنار تمامی لایه ها را جز لایه ای همان فریم خاموش کنید و این کار را تا انتهای کار و تا آخرین فریم تکرار نمایید.

گیف

مرحله ۸: پیش نمایش GIF خود را با فشار دادن نماد پخش.

با کلیک کردن بر روی علامت پخش ، وضعیت متحرک شدن تصویر را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه اشکالی ، آن را در همان فریم بر طرف نمایید.

 

مرحله ۹: GIF خود را ذخیره و صادر کنید

در صورتیکه از GIF خود راضی هستید ، این بار نوبت ذخیره آن برای استفاده آنلاین است. با رفتن به نوار پیمایش بالا و کلیک روی File> Export> Save for Web (Legacy) صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما گشوده می شود.

تهیه عکس گیف در فتوشاپ

 • ابتدا فرمت نصویر خروجی را از نوع gif قرار دهید(۱)
 • اندازه تصویر خروجی را مشخص کنید.(۲)
 • برای ذخیره سازی نهایی روی save کلیک کنید.

اکنون آماده استفاده از این GIF برای استفاده در بازاریابی خود هستید! امیدوارم از این آموزش تونسته باشید استفاده کنید و در ساخت تصاویر گیف موفق عمل کنید.

 

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]