شناسه پست: 861
بازدید: 120

مقدمه ای بر Content-Aware Fill در فتوشاپ

توی این آموزش، با Content Aware Fill توی Photoshop  و با تکنیک ها و نکات مربوط به آن  آشنا میشیم. Content Aware Fill زمان روتوش تصاویر رو به نحو چشمگیری کاهش میده.

کانتنت اور در فتوشاپ این امکان را برای ما فراهم می کند که بخش مورد نظر را پس از انتخاب و اعمال Content Aware Fill بر روی آن ، بوسیله پیکسل های اطراف به گونه ای پر می کند که با آن همپوشانی کاملی پیدا کند.

چگونه در فتوشاپ از Content-Aware Fill استفاده کنیم؟

Content-Aware Fill مانند جادو است که از طریق آن می توانید هر شیئی را از تصویر خود حذف کنید، پس آیا آماده انجام این جادو روی کار خود هستید؟ من مطمئن هستم که منتظر آن هستید پس بیایید شروع کنیم.

 

برای آشنایی با پر کردن محتوا، به یک تصویر نیاز داریم، بنابراین برای باز کردن تصویر در فتوشاپ، به منوی File نوار منو بروید و روی آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی یک لیست اسکرول به پایین باز می شود روی گزینه Open این لیست کلیک کنید.

Photoshop content aware fill output 1

پوشه مورد نظر خود را در کادر محاوره ای باز شده پیدا کرده و برای انتخاب تصویر مورد نظر خود بر روی آن کلیک کرده و سپس دکمه Open را در این کادر محاوره ای بزنید.

Photoshop content aware fill output 2

حالا از تصویر وارد شده خود یک کپی تهیه کنید. برای کپی کردن، لایه پس‌زمینه تصویر را انتخاب کنید، سپس دکمه‌های Ctrl + J را روی صفحه کلید فشار دهید. ما در حال کپی برداری از این لایه هستیم زیرا Content-Aware Fill فرآیندی مخرب است و میتواند تصویر اولیه شما را خراب کند

Photoshop content aware fill output 3

حالا شی مورد نظر را که می خواهید از تصویر خود حذف کنید انتخاب کنید. می توانید از هر ابزار انتخابی از پنل ابزار برای انتخاب آن استفاده کنید. من اطراف ماشین قرمز را با استفاده از یک ابزار انتخاب   انتخاب می کنم.

Photoshop content aware fill output 4

انتخابی مانند این انجام دهید.

Photoshop content aware fill output 5

حالا به منوی Edit نوار Menu رفته و روی آن کلیک کنید. یک لیست اسکرول به پایین برای انتخاب گزینه Fill از این لیست باز می شود یا فشار دهید. همچنین می‌توانید دکمه Shift + Backspace را برای پر کردن محتوای آگاه فشار دهید.می توانید برای اعمال سریع Content-Aware Fill از کلید های میانبر Shift + f5 نیز بهره ببرید.

Photoshop content aware fill output 6

کادر محاوره ای Fill باز خواهد شد. از فهرست محتویات، گزینه Content-Aware را انتخاب کنید.

Photoshop content aware fill output 7

همچنین می توانید حالت ناحیه چسبانده شده را (که فتوشاپ به طور خودکار به جای شی حذف شده قرار می دهد) را از لیست حالت ترکیبی انتخاب کنید.

Photoshop content aware fill output 8

در کادر مربعی گزینه Color Adaptation علامت «روشن» بزنید تا در طول فرآیند، رنگ را به درستی مطابقت دهد. حالا دکمه Ok این کادر محاوره ای را بزنید.

Photoshop content aware fill output 9

می توانید ببینید که خود فتوشاپ قسمتی از این تصویر را به جای ماشین قرمز جایگزین کرده است، اما آن ناحیه دقیقاً  عمل نکرده و با پیکسل های اطراف خود هموشانی نشده  است. خب حالا چیکار کنیم؟ نگران نباشید؛ ما نیز برای این راه حل داریم.

Photoshop content aware fill output 10

ما باید این جداکننده را از خطوط نوار زرد جاده حذف کنیم.

Photoshop content aware fill output 11

حالا ابزار مستطیل شکل را بردارید و دور آن را به این صورت انتخاب کنید.Photoshop content aware fill output 12

برای ایجاد یک کپی از ناحیه انتخاب شده، دکمه Ctrl + J را از صفحه کلید فشار دهید.

Photoshop content aware fill output 13

مانند این، آن را در جهت رو به بالا حرکت دهید و یک لایه ماسک با این لایه کپی شده از دکمه لایه تنظیم پنل لایه اضافه کنید.با نحوه استفاده از لایر ماسک ها بیشتر آشنا شوید.

Photoshop content aware fill output 14

یک ابزار قلم مو را از پانل ابزار بردارید و رنگ مشکی را در رنگ پیش زمینه جعبه پانل رنگی انتخاب کنید. حالا لبه های تیز اطراف لایه کپی و جابجا شده را بردارید.

Photoshop content aware fill output 15

چندین کپی از لایه کپی شده تهیه کنید و همه مناطق را مانند این پوشش دهید.

output 16

به این ترتیب می توانید هر شی را دقیقاً از تصویر خود حذف کنید.

output 17

output 17.2

می‌توانیم یک کار دیگر انجام دهیم تا ویژگی پر کردن محتوای آگاه فتوشاپ بتواند انتخاب مناسبی در مورد اینکه کدام ناحیه باید برای چسباندن در شی حذف شده انتخاب شود را انجام دهد.

گزینه این است که یک ناحیه گرد ماسک ایجاد کنید که در آن می خواهید فتوشاپ را به عنوان در نظر گرفتن منطقه چسباندن به جای شی حذف شده پیشنهاد دهید. بنابراین لایه 1 را انتخاب کنید و ناحیه ساخت ماسک را انتخاب کنید، سپس روی دکمه Add layer mask پانل لایه کلیک کنید. من از ابزار مستطیلی شکل برای انتخاب استفاده کردم و روی دکمه Add layer mask کلیک کردم.

output 18

اکنون فتوشاپ برای انتخاب ناحیه چسباندن از این لایه ماسک شده باند شده است. حالا روی Layer thumbnail لایه 1 کلیک کنید.output 19

اطراف شی ای را که می خواهید از تصویر حذف کنید انتخاب کنید. من با یک ابزار انتخاب مستطیل شکل اطراف این ماشین قرمز را انتخاب خواهم کرد.

output 20

Shift + Backspace را به عنوان کلید میانبر کادر پر کردن Content-aware فشار دهید. تنظیمات این کادر را مطابق با خود انجام دهید و دکمه Ok این کادر محاوره ای را بزنید.

output 21

و جادو اتفاق افتاد.

output 22

بیایید با استفاده از ابزار Clone Stamp، نواحی ناخواسته را از محتوای جایگزین شده مدیریت کنیم. به پنل ابزار این نرم افزار رفته و ابزار Clone Stamp را بردارید.

output 23

از ابزار کلون برای پر کردن خط زرد با نگه داشتن دکمه shift برای خط زرد مستقیم پس از نمونه برداری از ناحیه زرد در ابزار کلون استفاده کنید.

output 24

از ناحیه سیاه جاده در ابزار کلون نمونه برداری کنید و یک قسمت زرد اضافی را از نوار زرد با ابزار کلون بردارید، و می بینید که ما این کار را به خوبی انجام دادیم.

output 25

همین کار را با تمام نوارهای زرد که مدیریت نمی شوند، انجام دهید، و شما کار خوبی برای حذف ماشین قرمز از تصویر خود انجام داده اید.

output 26

حالا بیایید به جادوی ویژگی کانتنت اور روی تصویر توجه کنیم، که محتوای رنگی پیچیده ای در اطراف شی ای که می خواهید حذف کنید ندارد.

من می خواهم این دختر را از این تصویر حذف کنم، بنابراین با کمک ابزار لاسو ، اطراف آن را انتخاب می کنم. همیشه در حین استفاده از کانتنت اِوِر به خاطر داشته باشید که نیازی نیست انتخاب دقیقی انجام دهید.انتخاب دقیق موضوع در صحنه سبب می شود ابزار کانتنت اِوِر کارایی دقیقی نداشته باشد.

 output 27

اکنون تنظیمات را در کادر content-aware انجام دهید، سپس دکمه Ok را بزنید.

output 28

مشاهده کنید که آن شیء را به درستی بدون باقی گذاشتن هیچ علامتی حذف کرده است.

output 29

دقت Content-Aware Fill به پیچیدگی تصویر و شیئی که می خواهید حذف کنید بستگی دارد.

نتیجه

فکر می‌کنم اکنون Content-Aware Fill دیگر چیز جدیدی برای شما نخواهد بود و به راحتی می‌توانید پارامترهای آن را برای استفاده از آن در کار پروژه خود برای حذف هر شی مدیریت کنید. پس از افزودن این ویژگی به کار تخصصی خود می توانید تسلط بهتری بر مهارت کاری خود داشته باشید.

در اینجا نحوه استفاده از Content-Aware Fill در فتوشاپ را مورد بحث قرار می‌دهیم و تجزیه و تحلیل می‌کنیم که چه پارامترهایی می‌توانند از طریق آنها بر روی این ویژگی فرمان داشته باشیم.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]