Featured Video Play Icon
شناسه پست: 807
بازدید: 143

مقدمه ای بر Clone Stamp Tool

Clone Stamp، همانطور که از نام آن پیداست، یک ابزار تصحیح تصویر موجود در فتوشاپ است که برای بازگرداندن تصویر به حالت اولیه، حذف اشیاء غیر ضروری در تصویر و ایجاد عناصر هنری استفاده می شود. ابزار کلون پس از تعیین نقطه هدف در تصویر توسط کاربر کار می کند. با این حال، در ابتدا به تمرین و تلاش زیادی نیاز دارد تا بتوان به طور کامل از ابزار کلون استفاده کرد.

انواع روش کلون

سه نوع روش وجود دارد که در زیر مورد بحث قرار می گیرد:

1. روی لایه پس زمینه کلون کنید

مبتدیان اغلب از اولین روش استفاده می کنند زیرا مشهودترین روش است. همچنین خطرناک ترین است، زیرا سبب ایجاد تغییرات پایدار بر روی پیکسل های لایه می شود و پس از ذخیره شدن قابل بازگرداندن نیستند.

2. یک لایه Duplicate بسازید و سپس روی آن لایه Clone کنید

بنابراین، از روش اول هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرد. راه دوم بهتر است زیرا لایه پس زمینه تغییر نمی کند.عیب این روش این است که سبب افزایش حجم پروژه کاری شمت می شود و تصویر فضای ذخیره سازی بیشتری را اشغال می کند، زیرا اکنون دو نسخه از تصویر در دسترس است. بنابراین، این نیز بهترین راه نیست.

3. روی یک لایه مجزا و خالی کلون کنید

روش سوم در عمل مزایای زیادی را ارائه می دهد و تنها روشی است که در بیشتر موارد استفاده می شود. هنگامی که خطایی رخ می دهد، ابزار حذف می تواند به سادگی آن را از تصویر حذف کند. فضای کمتری روی درایو می‌گیرد و به راحتی می‌توانید روی نماد دید کلیک کنید تا تغییرات را تغییر دهید.

مراحل استفاده از Clone Stamp Tool در فتوشاپ

مرحله ۱: یک فایل تصویری (ext، .jpg، .png.، bmp.، ….) را باز کنید و ابزار Clone Stamp را از جعبه ابزار اعمال کنید.

مرحله ۲: روی کلید S صفحه‌کلید کلیک کنید.

مرحله 3: یک قلم مو را در انتخابگر پیش‌تنظیمی براش انتخاب کنید تا اندازه یا سختی آن را تغییر دهید تا ناحیه شبیه‌سازی بهتر کنترل شود.

Clone Stamp Tool Step 3

مرحله ۴: در نوار گزینه‌ها، حالت ترکیب را انتخاب کنید.

Clone Stamp Tool Step 4

مرحله 5: از نوار لغزنده Opacity یا کادر متنی در نوار گزینه‌ها استفاده کنید تا کلون کم و بیش مات شود.

Clone Stamp Tool Step 5

مرحله 6: اکنون، با تغییر سرعت جریان ابزار clone stamp، ببینید کلون با چه سرعتی اجرا می‌شود. در صورت تمایل، ویژگی Airbrush را برای ایربراشینگ انتخاب کنید.

Step 6

بسته به ترجیحات خود، گزینه Aligned را انتخاب یا از حالت انتخاب خارج کنید. هنگامی که مکان نما شما به مکان دیگری منتقل می شود، زمانی که شما ترازها را انتخاب کرده اید، منبع کلون حرکت می کند. اگر چندین بار از یک مکان شبیه سازی می کنید، علامت Aligned را بردارید.

مرحله ۷: گزینه کشویی یک نمونه را انتخاب کنید و گزینه All layers را برای کلون کردن یک تصویر چند لایه انتخاب کنید.

Step 7

مرحله ۸: این گزینه به شما امکان می‌دهد پیکسل‌هایی را برای کلون در همه لایه‌های قابل مشاهده مشخص کنید. اگر همه لایه‌های مرحله 8 انتخاب شده باشند، می‌توانید در حین شبیه‌سازی، هر لایه راه‌اندازی را نادیده بگیرید.

مرحله 9: منبع بالینی جایگزین پنجره را برای باز کردن پانل Clone Source انتخاب کنید. در نوار گزینه‌ها (سمت چپ گزینه‌های حالت ترکیب)، روی نماد پنل منبع کلون کلیک کنید. گزینه های زیر را تمرین کنید:

 Step 9

منابع نمونه: در مرحله 8، Alt-click (کلیک اختیاری در Mac) ناحیه ای از تصویر شما را که می خواهید شبیه سازی کنید، مشخص می کند. با این حال، در پانل منابع کلون، می توانید یک دکمه منبع کلون جایگزین را در قسمت دیگری از تصویر خود انتخاب و تکرار کنید (گزینه روی مک کلیک کنید).
تبدیل ها: موقعیت، مقیاس یا چرخش کلون خود را تغییر دهید. برای دریافت نسبت ابعاد عرض و ارتفاع، روی پیوند نماد کلیک کنید. برای تنظیم مجدد تبدیل، فلش منحنی کوچک را در زیر نماد پیوند انتخاب کنید.

مرحله ۱۰: روی ناحیه‌ای از تصویرتان که می‌خواهید شبیه‌سازی کنید، Alt کلیک کنید (اختیاری روی Mac کلیک کنید).

Step 10

مرحله ۱۱: روی ناحیه‌ای که می‌خواهید کلون را ببینید، کلیک کنید یا بکشید.

Step 11

مرحله ۱۱: روی ناحیه‌ای که می‌خواهید کلون را ببینید، کلیک کنید یا بکشید.

Step 12

نتیجه

ابزار Clone Stamp یکی از مفیدترین ویژگی های فتوشاپ برای ویرایشگرهای عکس و همچنین هنرمندان گرافیک است. برنامه های کاربردی این ابزار باشکوه هیچ محدودیتی ندارند.

این راهنمای ابزار Clone Stamp در فتوشاپ بوده است. در اینجا به مفهوم و نحوه استفاده از Clone Stamp Tool در فتوشاپ و مثال هایی می پردازیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات پیشنهادی ما را مرور کنید –

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

نحوه ساخت متریال پرده حریر در ویری

آموزش ساخت متریال شفاف و حریر گونه در وی ری در این آموزش از سری آموزش های رایگان ویری به ساخت متریال پارچه حریر در تری دی مکس توسط پلاگین قدرتمند ویری خواهیم پرداخت. ساخت متریال حریر در ویری از [...]