ایجاد-افکت-شیشه-شکسته-در-فتوشاپ
شناسه پست: 1187
بازدید: 212

این آموزش را برای تشریح فرآیند ایجاد افکت آینه شکسته واقع گرایانه در فتوشاپ با کمک براش های آماده کرده ام. من همچنین نکات مفیدی را در مورد نحوه استفاده از لایه های تنظیم به اشتراک خواهم گذاشت

و اشاره خواهم کرد چگونه روکش ها(overly) را اعمال کنید. کل فرآیند بسیار ساده است، بنابراین حتی افراد تازه کار نیز آن را درک خواهند کرد.

افکت-شیشه-شکسته
افکت-شیشه-شکسته

مراحل آموزش ایجاد افکت شیشه شکسته در فتوشاپ

مرحله 1. یک لایه خالی جدید ایجاد کنید

how to create a broken mirror effect in photoshop

تصویر اصلی را با یک مدل در فتوشاپ باز کنید. با کلیک بر روی + در پایین پنجره لایه‌ها، یک لایه خالی جدید ایجاد کنید.

مرحله 2. براش ها یا روکش های مناسب را دانلود کنید

how to create a broken mirror effect in adobe photoshop

ابزار Brush را انتخاب کنید و یک نماد فلش رو به پایین کوچک در بالای پنجره را انتخاب کنید. روی نماد چرخ در سمت راست کلیک کنید و Import Brushes را انتخاب کنید.

اگر تمایلی به یادگیری نحوه ایجاد یک افکت شکسته در فتوشاپ ندارید، می‌توانید پوشش‌هایی را دانلود کنید که چنین افکتی را شبیه سازی می‌کنند و آنها را روی تصاویر خود اعمال کنید. با دنبال کردن پیوند بالا، تعداد زیادی پوشش با کیفیت بالا را خواهید یافت. محبوب ترین آنها آتش، ابرها، پاشیدن آب، گرد و غبار و غیره هستند.

نکته حرفه ای: با زوم کردن هر از چند گاهی، می توانید عکس خود را بهتر بررسی و ارزیابی کنید. بنابراین، خواهید دید که آیا همه چیز واقعی به نظر می رسد. علاوه بر این، ممکن است لازم باشد اندازه یک برس را حتی بیشتر افزایش دهید. وقتی فکر می کنید کافی است، درست در مرکز صحنه کاری خود ضربه بزنید.

مرحله 3. لایه اصلی را کپی کنید

broken mirror effect photoshopپیچیدگی اصلی افزودن افکت آینه شکسته فتوشاپ به عکس، چیدمان لایه ها به گونه ای است که “شیشه شکسته” در بالای لایه یک مدل قرار می گیرد. یکی از موثرترین روش ها برای انجام این کار، ایجاد یک کپی از تصویر اصلی است که از نظر بصری با فایل منبع متفاوت باشد. آنها به سختی متفاوت خواهند بود، اما پس از ایجاد یک جلوه آینه شکسته، مشخص می شود که کاملاً یکسان نیستند.

باید تصویر خود را انتخاب کنید و روی + در پایین پنجره لایه‌ها کلیک کنید.

 

مرحله 4. ابزار Polygonal Lasso Tool را انتخاب کنید

broken mirror effect photoshop lasso tool

اگر فوراً آن را در پانل ابزارها نمی‌بینید، روی ابزار استاندارد Lasso Tool کلیک راست کنید تا سایر ابزار های این دسته بندی نمایش داده شوند. ابزار Polygonal احتمالاً در آنجا پنهان است. هر کدام از سه ابزار کمند را که انتخاب کرده اید، آخرین مورد در پانل ابزار ظاهر می شود.

نکته حرفه‌ای: روتوش‌کننده‌های باتجربه از ابزار کمند چند ضلعی برای انتخاب استفاده می‌کنند. شما باید یک سری کلیک کنید تا انتخاب را پوشش دهید و پس از اتمام کار دوبار کلیک کنید.

مرحله 5. استفاده از ابزار را شروع کنید

make a broken mirror effect in photoshop
لایه ای که کپی کردیم باید کمی به ناحیه ای که می خواهیم نشان دهیم منتقل شود. بعد، منطقه قطعه را انتخاب کنید.

مرحله 6. یک ماسک ایجاد کنید

make a broken mirror effect in adobe photoshopروی دکمه «افزودن ماسک برداری» در پایین پانل لایه‌ها کلیک کنید. در لایه انتخاب شده، یک ماسک بند انگشتی سفید وجود دارد که از طریق آن می توانید هر چیزی را که در آن لایه قرار دارد مشاهده کنید.نحوه کار با قابلیت لایر ماسک را حتما مورد مشاهده قرار دهید.

مرحله 7. یک بار دیگر عمل را تکرار کنید

make a broken mirror effect in adobe photoshop
لایه را کپی کنید، آن را حرکت دهید، آن را انتخاب کنید و یک ماسک اعمال کنید.
broken mirror effect in photoshop tutorial
هر چند بار که می خواهید این کار را انجام دهید – حداقل برای همه قطعات.

مرحله 8. افزودن جلوه گرد و غبار (اختیاری)

broken mirror effect in adobe photoshop tutorial

پس از ایجاد یک افکت آینه شکسته واقع گرایانه فتوشاپ، می توانید جلوتر بروید و برای نتیجه جذاب تر، جلوه گرد و غبار را اعمال کنید.

مرحله 9. حالت ترکیبی لایه ها را تغییر دهید

broken mirror effect changing layer mode photoshop

اگر پس‌زمینه مشکی دارید، می‌توانید در حالت لایه آن را به Screen تغییر دهید.

این آخرین مرحله از این آموزش فتوشاپ است. اکنون می دانید که چگونه یک افکت شکسته در فتوشاپ ایجاد کنید. بهترین بخش این است که می توانید با براش ها و/یا روکش ها آزمایش کنید و افکت به طور خودکار به روز می شود. چنین پردازش تصویری به ویژه افرادی را که درگیر عکاسی پرتره هستند، مورد توجه قرار خواهد داد.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]