شناسه پست: 789
بازدید: 181

طراحی قالب بروشور در فتوشاپ

بروشور نوعی قالب است که دارای انواع مختلفی از اشکال، تصاویر، طراحی متن برای بیان اهداف ایده تجاری هر شرکت خاص است. قالب بروشور هیچ طرح و الگوی خاصی ندارد. این کاملاً به ایده طراحی شما در فتوشاپ بستگی دارد. ما می‌توانیم با استفاده از انواع ابزارهای اشکال، لایه‌های تنظیم رنگ، تصاویر مختلف و غیره، قالب‌های بروشور ایجاد کنیم. ما در مورد همه اصطلاحاتی بحث خواهیم کرد که چگونه می‌توانیم تمام پارامترهای این ویژگی‌ها را به روشی بسیار ساده برای یادگیری مدیریت کنیم. بنابراین برای آگاهی عمیق از این موضوع با این مقاله همراه باشید.

چگونه یک بروشور تاشو در فتوشاپ ایجاد کنیم؟

ما می‌توانیم با استفاده از ابزار اولیه شکل و خواص تصحیح رنگ این اشکال و تصاویر در این نرم‌افزار، یک قالب  بروشور در این نرم‌افزار ایجاد کنیم. لازم است قبل از اینکه با این مبحث آشنا شوید، در مورد بخش های مختلف صفحه کاربری این نرم افزار ایده ای داشته باشید. پس بیایید شروع کنیم و در مورد صفحه کاربری نرم افزار فتوشاپ بحث کنیم.

در بالای این نرم افزار، نوار منو را پیدا می کنیم که دارای چندین منو است. وقتی از بالا در جهت پایین حرکت می کنید، نوار دوم را خواهید دید که نوار ویژگی یک ابزار فعال یا تصویر فعال است. در زیر این قسمت، سه بخش خواهید داشت که در سمت چپ پنل ابزار، پنجره های سند در مرکز نمایش داده می شود و در سمت راست پنل لایه، پنل رنگی و چند تب دیگر خواهید داشت. اگر با چیدمان بخش‌های صفحه کاربر مشکلی ندارید، می‌توانید صفحه کاربری خود را بسازید.

Photoshop template flyer output 1

حالا اجازه دهید یک سند به اندازه 8.5 اینچ X 11 اینچ داشته باشیم. بنابراین برای داشتن این سند می توانید روی دکمه Create New در صفحه خوش آمدگویی نرم افزار فتوشاپ کلیک کنید.

Photoshop template flyer output 2اکنون مقدار اندازه قالب بروشور را وارد کنید و رنگ سفید را به عنوان رنگ لایه پس زمینه انتخاب کنید، سپس دکمه ایجاد را در کادر محاوره ای باز شده فشار دهید.

Photoshop template flyer output 3

حال با کلیک بر روی آیکون ابزار مستطیل از پنل ابزار این نرم افزار یک ابزار مستطیل بگیرید یا دکمه U کیبورد را به عنوان کلید برش میان این ابزار فشار دهید.

یک مربع به اندازه دلخواه خود به این شکل درست کنید.

Photoshop template flyer output 5

حالا دکمه Ctrl + T را از روی صفحه کلید فشار دهید تا جعبه پیوند این شکل را تبدیل کنید و با نگه داشتن دکمه shift صفحه کلید آن را 45 درجه بچرخانید.

Photoshop template flyer output 6

اکنون آن را در این مکان قرار دهید و مطابق با لایه پس زمینه تنظیم کنید.

Photoshop template flyer output 7به پنل Layer رفته و روی تصویر بند انگشتی این لایه مربعی دابل کلیک کنید و رنگ این شکل را به دلخواه انتخاب کنید. من این رنگ را از کادر انتخاب رنگ می گیرم و سپس دکمه Ok را می زنم.Photoshop template flyer output 8

حالا دوباره ابزار مستطیل را بردارید و این نوع مستطیل را درست کنید.

Photoshop template flyer output 9به پنل لایه بروید و روی تصویر کوچک این لایه مستطیلی دابل کلیک کنید. رنگ مورد نظر خود را از کادر انتخاب رنگ انتخاب کنید. من این رنگ را انتخاب خواهم کرد.

Photoshop template flyer output 10

این مستطیل را در یک شیب 45 درجه تنظیم کنید.

Photoshop template flyer output 11دکمه Ctrl + R را از صفحه کلید برای فعال کردن ابزار خط کش فشار دهید، سپس یک دستورالعمل را در مرکز سند بکشید.

Photoshop template flyer output 12

شکل مربع را طبق دستورالعمل تنظیم کنید.

Photoshop template flyer output 13حالا لایه این مستطیل را انتخاب کنید و دکمه های Ctrl + J صفحه کلید را برای کپی برداری از این لایه فشار دهید، سپس لایه کپی شده را کمی پایین تر به این لایه ببرید.

Photoshop template flyer output 14حالا به پنل لایه این نرم افزار رفته و این دو لایه مستطیل را انتخاب کنید، سپس دکمه Ctrl + J را از کیبورد فشار دهید تا یک کپی از آن ها تهیه کنید.

Photoshop template flyer output 15این دو لایه کپی شده را به سمت بالای ناحیه سند منتقل کرده و بچرخانید، سپس با استفاده از جعبه transform bonding و ابزار حرکت این نرم افزار آنها را در اینجا قرار دهید.

Photoshop template flyer output 16

حالا دوباره یک ابزار مستطیل از پنل ابزار بردارید و این نوع مربع را درست کنید.

output 17دکمه Ctrl+ T را از روی صفحه کلید فشار دهید تا جعبه پیوند این مربع تغییر شکل داده و با نگه داشتن کلید shift صفحه کلید آن را 45 درجه بچرخانید.

output 18دوباره به پنل لایه بروید، لایه این شکل مربع جدید را انتخاب کنید و سپس دکمه Ctrl + T را از صفحه کلید برای جعبه پیوند تبدیل فشار دهید. حالا اندازه این مربع را کم کنید.

output 19

اینجوری تنظیمش کن

output 20تصویری را در این نرم افزار قرار دهید که هدف از موضوع کسب و کار شما را نشان می دهد. برای قرار دادن یک تصویر در این نرم افزار، پوشه ای را که در آن ذخیره کرده اید باز کنید و از آنجا به قسمت سند کار خود بکشید.

output 21این لایه تصویر را بالای لایه مربع شکل قرار دهید. حالا روی لایه تصویر کلیک راست کنید. یک لیست اسکرول به پایین برای انتخاب گزینه Create Clipping Mask Layer از این لیست باز خواهد شد.

output 22حالا با استفاده از ابزار move و transform bonding box این لایه، این تصویر را با توجه به اینکه کدام ناحیه از تصویر را می خواهید در این مربع نشان دهید، تنظیم کنید. اینجوری تنظیمش میکنم

output 23حالا لایه تصویر را انتخاب کنید و به دکمه تنظیم لایه بروید و روی آن کلیک کنید. از لیست گزینه Curve را انتخاب کنید.

output 24رنگ آبی را در کادر Curve انتخاب کنید و درصد تون آبی تصویر را تنظیم کنید.

output 25رنگ قرمز را در کادر Curve انتخاب کنید و درصد رنگ قرمز تصویر را تنظیم کنید.

output 26یک ابزار مستطیل بردارید و یک مستطیل به این شکل درست کنید و این رنگ را انتخاب کنید.

output 27

این لایه را در پایین همه لایه ها قرار دهید.

output 28حالا ابزار متن را از پنل ابزار بردارید و متنی مانند این را در اینجا تایپ کنید. رنگ سفید را برای لایه متن انتخاب کنید. عنوان را اینگونه بسازید

output 29دوباره ابزار متن را بردارید، یک پاراگراف مانند این بسازید، متن خود را اینجا تایپ کنید و سپس این رنگ را از کادر انتخابگر رنگ انتخاب کنید.

output 30

شما می توانید متن را با توجه به موضوع ارائه شده توسط مشتری خود تنظیم کنید.

output 31حالا به ابزار شکل سفارشی بروید و هر شکل دلخواه را انتخاب کنید.

output 32

این شکل سفارشی را در اینجا قرار دهید و می توانید لوگوی شرکت را در اینجا قرار دهید.

output 33

این یک نمای کلی از ایجاد یک قالب بروشور است.

نتیجه

من با مرور این مقاله معتقدم؛ شما می توانید به راحتی طراحی تراکت و بروشور را درک کنید. برای ساخت قالب بروشور باید از ایده خود استفاده کنید و با تمرین بر روی آن، قطعا با تمام ویژگی های مهم این نرم افزار آشنا خواهید شد.

مقالات پیشنهادی

این راهنمای قالب بروشور فتوشاپ است. در اینجا به نحوه ایجاد یک قالب بروشور در فتوشاپ می پردازیم و همچنین می توانید به راحتی طراحی بروشور و بروشور را درک کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات زیر نگاهی بیندازید

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]