شناسه پست: 1525
بازدید: 164
حتماً برای شما هم پیش اومده که هنگام کار با تری دی مکس ، به هر دلیلی از قبیل رفتن برق ، بسته شدن ناگهانی تری دی مکس و … پروژه های که روی اون مشغول کار بودید از دسترس خارج میشه و آخرین تغییرات روی اون از بین میره.ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس راهکاریه که به شما امکان ذخیره خودکار فایل جاری بر اساس زمانبندی قابل تنظیم رو ارائه میکنه. با این قابلیت تری دی مکس ، شما می تونید محل ذخیره فایل بکاپ تری دی مکس را از قبل مشخص کنید و بر اساس زمان بندی مشخص نسبت به ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس اقدام میشه و اینجوری فایل هاتون از خرابی و حذف ناگهانی مصون میمونه.در ادامه با ما در مکس اموز همراه باشید.

از کجا ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس را فعال کنم؟

از نوار منو بر روی (Customize) کلیک کنید سپس گزینۀ (Preferences) را انتخاب کنید.
در پنجره گشوده شده روی تب file کلیک کنید تا تنظیمات مربوطه باز شود.در بخش auto backup تنظیماتی از قبیل زمانبندی بک آپ و محل ذخیره فایل بکاپ تری دی مکس را می توانید تنظیم نمایید.

Auto Backup

Enable: در صورت برداشتن تیک، حالت ذخیرۀ اتوماتیک در تری دی مکس غیرفعال می‌شود.

Number of Autobak Files: تعداد فایل‌های بکاپ

(Backup Interval (minutes: هر چند دقیقه یک بکاپ تهیۀ شود.

Auto Backup File Name: تعیین اسم فایل‌های بکاپ

ریکاوری در تری دی مکس

جهت مشاهدۀ و تغییر مسیر بکاپ مراحل زیر را دنبال کنید. از نوار منو بر روی (Customize) کلیک کنید، سپس گزینۀ (Configure Project Paths) را انتخاب کنید.

پس از اجرای مسیر گفته شده در بالا ، پنجره ای مانند تصویر بالا گشوده می شود که مسیر ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس را نمایش می دهد.

همچنین برای تغییر مسیره ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس می توانید روی گزینه modify کلیک کنید و مسیر جدیدی به آن معرفی نمایید.

این چنین است که با اندکی تنظیماتی قادر هستید  ذخیره اتوامتیک در تری دی مکس را فعال یا غیر فعال کنید.امیدوارم از این آموزش استفاده کافی رو برده باشید.سئوالات خودتون رو از بخش دیدگاههای پایین همین صفحه مطرح کنید تا در سریعترین زمان ممکن توسط کارشناسان مکس آموز پاسخ مناسب خود را دریافت نمایید.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]