شناسه پست: 1965
بازدید: 63

پیشتر در مقالاتی مجزا به ” بازار کار معماری برای خانم ها ” و ” چطور در طراحی داخلی به درآمد زایی برسیم ” پرداختیم و به نکاتی بسیار مهم و حیاتی اشاره کرده که می توانید مشروح مقالات را با رجوه به لینک های بالا مورد مطالعه قرار دهید.در این پست به این سئوال اساسی پاسخ میدهیم که : برای ورود به بازار معماری چه نرم افزار هایی را یاد بگیریم؟

بازار کار نرم افزارهای معماری چگونه است؟ و در ادامه ترتیب یادگیری نرم افزار های معماری را شرح خواهیم داد.

بهترین نرم افزار معماری داخلی

نرم افزا های بسیار زیادی برای طراحی سه بعدی برنامه نویسی شده اند که برخی مختص معماری داخلی و برخی دیگر کاربردی بسیار وسیعتر دارند.اینکه برای ورود به بازار معماری کدام نرم افزار ها را یاد بگیریم ، نرم افزار های اختصاصی یا نرم افزا های که کاربرد تخصصی آنها معماری نیست بستگی زیادی به اهداف کاری شما دارد.در صورتیکه تنها هدف شما یادگیر معماری داخلی و خارجی است بهتره از برنامه های مختص معماری نظیر Revit ، kitchendraw   و … استفاده کنید.اما در صورتیکه علاوه بر فعالیت در زمینه معماری قصد دارید در طراحی سه بعدی صنعتی ، طراحی مدل های سه بعدی ، کارکترسازی، انیمیشن سازی ، جلوه های ویژه سینمایی و … نیز ورود کنید برنامه های بسیار قدرتمندتری نظیر؛  3ds max، maya، lumion ، solidwork و … توصیه می شود.

پرکاربردترین نرم افزار معماری

از نظر من پر درآمد ترین نرم افزار معماری و در عین حال پرکاربردترین و بهترین نرم افزار معماری داخلی که هم آموزش های بسیار زیادی برای یادگیری آن وجود دارد و هم طراحی و مدلینگ انواع فضاهای معماری داخلی و خارجی بسیار قدرتمند است برنامه تری دی مکس است.

 

بازار کار نرم افزارهای معماری چگونه است؟

بازار کار نرم افزارهای معماری در صورتیکه از سطح مهارت بالایی برخوردار باشید و در زمینه بازاریابی معماری قدرتمند عمل کنید.برای اطلاع بیشتر از کم و کیف بازار کار نرم افزارهای معماری مقاله ” درآمد یک تری دی مکس کار چقدر است؟ ” را مورد مطالعه قرار دهید.

 

ترتیب یادگیری نرم افزار های معماری

برای آنکه بدانیم ترتیب یادگیری نرم افزار های معماری به چه صورت است ابتدا باید با ” مراحل طراحی سه بعدی معماری داخلی و خارجی ” به خوبی آشنا بشیم و در ادامه نرم افزارهای مناسب برای اجرای  هر مرحله را بشناسیم.

ابتدائی ترین مرحله ورود به بازار معماری ، مرحله مدلینگ و سه بعدی سازی لوکیشن و آبجکت های مورد نیاز طراحی معماری است که بهترین نرم افزار معماری در این زمینه برنامه قدرتمند تری دی مکس است.برای  ” شروع یادگیری تری مکس و اینکه چگونه تری دی مکس را یاد بگیریم؟ ” مقاله مورد نظر را بطور کامل مطالعه کنید.

پس از طی مهارت های مدلینگ فضاهای معماری باید قادر باشید مصالح و متریال های مورد نیاز پروژه های معماری داخلی و خارجی را بصورت حرفه ای بسیازید.برنامه قدرتمند v-ray که بصورت یک پلاگین برنامه نویسی شده است و تقریباَ روی تمامی برنامه های طراحی سه بعدی قابلیت نصب و استفاده را دارد ، بهترین برنامه در ساخت انواع متریال های مورد نیاز شماست.علاوه بر متریالسازی حرفه ای ، مرحله نورپردازی ، کاشت دوربین و رندر گیری نیز توسط پلاگین قدرتمند v-ray قابل انجام است.

در نهایت برای پردازش تصاویر نهایی و تحویل به مشتری لازم است در برنامه های ادیت تصویر که برنامه قدرتمند فتوشاپ بهترین و پرکاربرد ترین آنها است نیز لازم است که آموخته شود.علاوه بر پست پرداکشن نهایی ، ساخت تکستچر ، حذف سیم از تکستچر ها و تایل ابل کردن آنها ، ساخت انواع تکستچر برای کانال های مختلف نرم افزار v-ray  از دیگر کاربرد های برنامه فتوشاپ است.مکس آموز مفتخر است قدرتمندترین دوره آموزش فتوشاپ در ایران را طراحی و تدوین نموده است که می توانید نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.در این دوره آموزش فتوشاپ از صفر تا صد را بصورت حرفه ای فرا خواهید گرفت و پس از طی این دوره به درجه استاد تمامی فتوشاپ نائل می شوید.

در نهایت و در پاسخ سئوال برای ورود به بازار معماری چه نرم افزار هایی را یاد بگیریم؟ ، پاسخ ما ابتدا یادگیری برنامه محبوب و قدرتمند تری دی مکس برای فرایند شبیه سازی سه بعدی سازه ها ، برنامه v-ray برای انجام مراحل متریالسازی ، نورپردازی و رندرینگ و برنامه پرطرفدار فتوشاپ برای پست پرداکشن تصاویر نهایی است.

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

ابزار quick selection tool در فتوشاپ

  در این پست از سری آموزش های رایگان مکس آموز به آموزش quick selection tool می پردازیم و به تمامی تنظیمات و جزئیات این ابزار قدرتمند در فتوشاپ اشاره کامل خواهیم کرد به گونه ای که پس از دیدن [...]