شناسه پست: 1402
بازدید: 203

باید بپذیریم بازار کار برای بانوان ایرانی خالی از محدودیت های قانونی و اجتماعی دست و پاگیر نیست و همه می دانیم که هر نوع کسب و کاری نمی تواند با روحیه ظریف خانم ها خصوصاً بانوان ایرانی سازگار باشد.به همین دلیل بر آن شدیم تا یک شغل متناسب با شرایط روحی و روانی و اجتماعی خانم های ایرانی معرفی کنیم.در این مقاله بازار کار معماری برای خانم ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و اشاره خواهیم نمود که آیا رشته گرافیک بهتر است یا معماری داخلی ؟ ، شغل های مرتبط با رشته معماری داخلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین به مشکلات رشته معماری برای خانم ها اشاره کرده و در نهایت تکلیف بازار كار رشته معماري برای خانم ها را یکسره می کنیم که آیا درست است خانم ها به بازار كار رشته معماري ورود کنند یا خیر؟

 

آیا رشته گرافیک بهتر است یا معماری داخلی

اکثر هنر جویان هنگام ورود به عرصه گرافیک معماری از مشاوران ما می پرسند که آیا رشته گرافیک بهتر است یا معماری داخلی.هر چند این دو رشته وجوه اختلاف زیادی با هم دارند اما در یکجا می توانند همپوشانی داشته باشند و گرافیک در خدمت معماری درآید و هنر معماری نیز دانش گرافیک شما را شکوفا کند.

امروزه برای خلق یک اثر معماری فاخر مراحلی از ایده پردازی و اِتُد زدن گرفته تا طراحی سه بعدی داخلی و همچنین اجرا باید طی شود تا این ایده ذهنی قدرتمند جنبه حقیقی و عینی به خود بگیرد. به همین دلیل بخشی از بازار کار معماری در جهان به هنرهای گرافیکی وابسته شده است.امروزه در کناردست بزرگترین طراحان جهان ، ماهر ترین گرافیست ها نیز حضور دارند و ایده های ذهنی معماران را قبل از آغاز فرآیند ساخت و ساز و اجرا ،بصورت گرافیکی و بصری برای جذب سرمایه گذاری و ارائه به شرکت های ساخت و ساز طراحی و تدوین می کنند.پس این دو بکلی از یکدیگر جدا نیستند.بعنوان کسی که بیش از 14 سال در فضای گرافیک نفس می کشم و دوره های بسیاری را تدوین نموده و دانشجویان بسیاری را تربیت نموده ام می توانم اذعان کنم که یکی از پولسازترین برنامه های گرافیکی با قابلیت خلق درآمد بالا ، برنامه قدرتمند 3dmax است.تری دی مکس در ایران بیشتر در زمینه معماری داخلی ، معماری ساختمان ، شهرکسازی ، طراحی فضای سبز و … کار برد دارد.

مشکلات رشته معماری داخلی با رویکرد اجرا

فعالیت در مرحله اجرا در بازار كار رشته معماري علاوه بر تحصیلات آکادمیک و اخذ مجوز های استاندارد ، به سرمایه اولیه قابل توجهی نیز نیاز دارد.اما هزینه های ورود به بازار كار رشته معماري با رویکرد برنامه های گرافیکی مرتبط ، مقدمات مرحله اجرایی معماری را ندارد و درآمد های سرشارتری نیز می تواند برای شما خلق کند.

بازار کار نرم افزارهای معماری

در این رویکرد شما قرار است ایده های ذهنی معمار تجربی یا ایده های خودتان را در نرم افزار های معماری مانند تری دی مکس ، وی ری و فتوشاپ بصورت سه بعدی شبیه سازی رئال کنید و در ازای انجام خدمات طراحی سه بعدی هزینه طراحی دریافت کنید.برای آشنایی بیشتر مقاله” درآمد یک تری دی مکس کار چقدر است؟ ” را حتماً مورد مطالعه قرار دهید.

بازار کار معماری بهتر است یا کامپیوتر

می توان گفت بازار کار نرم افزارهای معماری نسبت با سایر برنامه های کامپیوتری از رونق بیشتری برخوردار است و هر روزه نیز بر گردش مالی این حوزه افزوده می شود. اگه به این زمینه شغلی علاقه مند شده اید مقاله” شروع یادگیری تری مکس | چگونه تری دی مکس را یاد بگیریم؟ ” میتواند چشم انداز روشنی پیش پای شما بگذارد.

برای اینکه به خوبی با فرآیند طراحی سه بعدی در تری دی مکس و ویری آشنا بشید توصیه میکنم ویدئو زیر رو ببینید تا درک درستی از این شغل و تخصص ثروتساز بدست بیارید.

 

 

همانطور که در ویدئو بالا مشاهده می کنید ، شما قادرید با طی دوره های طراحی داخلی با تری دی مکس و وی ری ، ابتدا لوکیشن پروژه خود اعم از طراحی دیوارها ، طراحی جای درب و پنجره ها ، جانمای پنجره ها طراحی کنید.در ادامه باکس های کابینت آشپزخانه را طراحی خواهید کرد یا از آبجکت های اماده در پروژه کمک می گیرید.در ادامه کار با نورها و ساخت متریال های مختلف در وی ری را فر می گیرید و درانتها نسبت به تهیه خروجی جهت ارائه با کار فرما آشنا می شوید و هر پروژه را متوسط در طی حدود 2 ساعت انجام دهید.حداقل درآمد در ازای چنین طراحی حداقل حدود 500 هزار تومان است و در صورتیکه مهارت خود را ارتقاء دهید و روی بازار یابی و برندینگ خود کار کنید درآمد های به مراتب بیشتری را برای خود محقق کنید.

اگر تنها در ماه 10 سفارش طراحی سه بعدی اخذ کنید و بابت هر سفارش فقط 500 هزار تومان درآمد محقق کنید در ماه حدود 5 میلیون تومان درآمد خواهید داشت و این درآمد تنها حدود 30 ساعت در ماه از شما زمان صرف خواهد کرد ، بماند که لازم نیست برای انجام سفارشات و کسب درآمد از منزل خود بیرون بیایید.

هر چند در این زمینه شغلی جنسیت چندان اهمیت ندارد اما می توان گفت این کسب و کار و تخصص باب کار دختران و زنان علاقه مند به کسب درآمد است و از درون منزل نیز می توانند نسبت به درآمدزایی از این تخصص اقدام کنند.بانوان ایرانی با کسب تخصص های لازم در زمینه طراحی سه بعدی با تری دی مکس می توانند از درون منزل پروژه های اخذ شده را انجام دهند و لازم نیست برای کسب درآمد از این حوزه شغلی به استخدام شرکت یا شخص حقیقی درآیند.

تجربه نشان داده است خانم ها در طراحی داخلی با برنامه های گرافیکی از نظم ، دقت ، تعهد ، وقت شناسی و نبوغ بهتری نسبت به آقایان برخودارند و سطح رضایت مندی بالاتری را احراز نموده اند.

چگونگی کسب درآمد از بازار كار رشته معماري

برای اینکه قادر باشید در این حرفه و تخصص ورود کرده و پولسازی کنید ابتدا باید دوره های آموزش طراحی داخلی با تری دی مکس و وی ری را طی کنید.برای ورود به این حرفه داشتن روحیه کاری بالا ، شخصیتی آموزش پذیر ، طی دور های آموزشی و داشتن یک سیستم کامپیوتری مناسب برای تری دی مکس لازم هست.

چقدر طول میکشه تری دی مکس رو یاد بگیرم؟

یادگیری تری دی مکس به طول دوره آموزشی از شش ماه تا یک سال نیاز دارد.البته سطح علاقه ، استعداد و پشت کار شما می تواند طول این دوره را کمتر و یا حتی بیشتر کند.در میان هنر جویان خود افرادی وجود داشته اند که کمتر از 40 روز وارد بازار کار شده اند و درآمد زایی خود از بازار كار رشته معماري آغاز کرده اند.

با یادگیری تری دی مکس چگونه درآمد داشته باشیم؟

  • پس از طی دوره های آموزش می توانید با ارائه رزومه به شرکت های طراحی معماری و عمرانی ، به استخدام این شرکت ها درآیید.اما برای خانم ها بهتر است بجای استخدام در خانه نسبت به انجام پروژه های طراحی سه بعدی مشغول شوید.
  • روی صنف کابینت کاران شهر خود تمرکز کنید و سفارشات طراحی کابینت آشپزخانه را دریافت کنید.
  • با دفاتر معماری واقع در سطح شهر یا استان خود برای اخذ سفارشات طراحی کلی داخلی ، طراحی حمام و دستشویی ، طراحی محیط اداری و … وارد مذاکره شوید.
  • با معماران ساختمانی جهت انجام سفارشات نمای ساختمان مدرن و کلاسیک مذاکره کنید.
  • با شهرداری شهرستان خود برای اخذ پروژه های طراحی فضای سبز ، شهرک سازی ، طراحی سه بعدی میدان و … صحبت کنید.
  • با ایجاد رزومه و نمایش آثار خود در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام ، اینستاگرام ، واتساپ ، سفارشات فرامنطقی از تمامی شهرستان های کشور جذب کنید.
  • با حضور فعال و قدرتمند در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک ، توییتر ، پینتریست و تیک تاک ، به سفارشات بین المللی فکر کنید.
  • و دهها نوع از بازاریابی برای حضور فعال در بازار كار رشته معماري

 

معرفی کم و کیف بازار کار معماری برای خانم ها پاسخ به سئوالات بیشمار تعداد کثیر از دختران و بانوان این سرزمین است که فکر می کنند درب بازار کار بر روی انان بسته است و نمی توانند از وقت و انرژی خود کسب درآمد کنند.امیدوارم این پست تونسته باشه بخشی از دغدغه های شما عزیزان رو پوشش داده باشه و کمکتون کنه که آیا بازار کار معماری برای خانم ها فرصت درآمدی دارد یا خیر؟

 

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]