شناسه پست: 787
بازدید: 142

مروری بر 3ds Max Tools

3DS max یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای مدل‌سازی و انیمیشن‌سازی سه‌بعدی است که برای مدل‌سازی سه بعدی، رندر، متحرک سازی و ایجاد نرم‌افزارهای دیجیتالی شناخته می‌شود و به ابزارها و انعطاف زیادی مسلح است. برخی از قابل توجه ترین ابزارها عبارتند از هندسه، اشکال، دوربین ها، چراغ ها، کمک ها، پوشش های فضایی، اصلاح مجموعه ابزارها، مجموعه ابزارهای سلسله مراتبی، مجموعه ابزارهای حرکتی، تراشکاری و بولی. علاوه بر این، این برنامه از تکنیک مدل‌سازی چند ضلعی استفاده می‌کند که به سازندگان کمک می‌کند و آنها می‌توانند جزئیات دقیق یک چند ضلعی را تغییر دهند – همه اینها به کاربران کمک می‌کند خلاقیت و کارایی خود را افزایش دهند.

11 ابزار برتر 3DS Max

در زیر چند ابزار مهم 3DS Max به تفصیل آورده شده است –

1. Geometry

Geometry

این ابزار مهم ترین ابزار برنامه تری دی مکس است. این ابزار به کاربر کمک می کند تا هندسه و اشکال مختلف سه بعدی ایجاد کند. ابزار به صورت یک کره دیده می شود و انتخاب پیش فرض این ابزار Standard primitives است. Standard primitives شامل ابتدایی‌ترین شکل‌ها مانند جعبه، کره، خط و غیره هستند. کاربر با وارد شدن به جزئیات و استفاده از زیرمجموعه ابزار، می‌تواند تکنیک‌های مدل‌سازی مختلف دیگری مانند NURBS، Dynamic Objects، Particle Systems، Extended Primitives را انتخاب کند. ، و غیره.

2. Shapes

Shapesاین ابزار به عنوان یک نماد اشکال دیده می شود و برای ایجاد و ترسیم اشیاء دو بعدی مختلف مانند مستطیل، دایره، مربع استفاده می شود. اساساً کاربر می تواند از این ابزارها برای ایجاد هندسه دو بعدی و سپس تبدیل آنها به سه بعدی استفاده کند.در خصوص کار با این ابزار ها و استفاده حرفه ای از اشکال دوبعدی ، دوره آموزش spline در تری دی مکس تهیه وتدوین گردیده است.

3. Cameras

Cameras

این ابزار برای جاسازی دوربین های مختلف در صحنه استفاده می شود. این ابزار به عنوان تصویر دوربین دیده می شود و برای ایجاد دوربین استفاده می شود. دوربین های ایجاد شده می توانند هدفمند یا رایگان باشند.

4. Lights

3d max tools (Lights)از این ابزار برای ایجاد نورهای مختلف در صحنه استفاده می شود. این ابزار به صورت نماد چراغ قوه روی جعبه ابزار دیده می شود. چراغ های مختلفی که می توان استفاده کرد عبارتند از Target Direct، Free Direct، Free Spot، Target Spot و Omni Lights. این نورها را می توان در حالت رندر یا هنگام رندر صحنه برای کاربر مشاهده کرد.

5. Helpers

3d Max tools (Helpers)

کمک کننده ها مسئول کمک به کاربر در توسعه کلی صحنه هستند. نماد این ابزار به صورت نوار اندازه گیری دیده می شود. ابزارها شامل ابزارهای مختلفی از منوی زیرمجموعه هستند که به کاربر در ساخت پروژه کمک می کنند، مانند خط کش: قطب نما، نوار اندازه گیری، تطبیق دوربین، و Manipulators.

 

6. Space Wraps

Space-Wrapsاین ابزار در یک نماد شکل موج دیده می شود. این به کاربر کمک می کند تا محیط های مختلف و ویژگی ها و عوامل محیطی را ایجاد کند. در این ابزار، کاربر دارای نیروهای مبتنی بر Modifier، Geometric Deflectors و نیروهای دیگر است. کاربر می تواند با نصب افزونه های تکمیلی به گزینه های دیگر نیز دسترسی داشته باشد.

7. Modify Toolsets

3d max tools (Modify-toolsets)

این پنل اصلاح شده پر استفاده ترین پنل در برنامه است. با استفاده از این ابزار، کاربر می تواند اصلاح کننده های مختلفی را اعمال کند و ویژگی های فیزیکی شکل یا هندسه انتخاب شده را تغییر دهد. این ابزارها فقط زمانی فعال می شوند که یک هندسه یا یک شکل در حالت فعال یا انتخاب شده باشد. به محض انتخاب شی، اصلاح کننده ها را می توان دید و روی شی اعمال کرد. پس از انتخاب اصلاح‌کننده، کاربر می‌تواند سایر اصلاح‌کننده‌های اعمال شده روی شی را مشاهده کند.

8. hierarchy toolsets

Hierarchy-Toolsets

این ابزارها مسئول پیوند یک شی به شی دیگر هستند. به عبارت دیگر این ابزارها به کاربر کمک می کنند تا فرآیند پوست اندازی اشیا را انجام دهد. نقاط محوری را می توان با استفاده از این ابزار تغییر داد. کاربر می تواند ویژگی های حرکت، مقیاس و چرخش اشیاء را با استفاده از این ابزار کنترل کند. این ابزار همچنین به کاربر کمک می کند تا جهت شیء را از نظر ارتباط والد و فرزند خود تغییر دهد. همچنین ابزار IK را در مجموعه ابزارهای Hierarchy داریم، IK Inverse Kinematics است و می توانیم این شکل از انیمیشن را از طریق این ابزار کنترل کنیم.

9. Motion Toolsets

Motion Toolsets

این ابزارها وظیفه متحرک سازی یک شی را بر عهده دارند. ما می توانیم کلیدهای انیمیشن را کنترل و ایجاد کنیم. کلیدها را می توان برای هر موقعیت، مقیاس یا چرخش کنترل کرد و حتی آنها را تغییر یا حذف کرد. ما می توانیم اطلاعات را برای کنترلر تنظیم کنیم که کلید را حرکت دهد، بچرخاند یا مقیاس کند یا نه. همچنین می‌توانیم انیمیشن را از طریق نمودار با استفاده از مسیرها کنترل کنیم و مسیر را از طریق نمایش بصری کنترل کنیم.

10. Lathing

3d Max tools (Lathing)این ابزار معمولاً روی یک شی 2 بعدی برای تبدیل آن به یک شی 3 بعدی از طریق محور مرکزی استفاده می شود. بخشی از یک اصلاح کننده است.

11. Booleans

3d Max tools(Booleans)

ما می‌توانیم دو یا چند شی را به یک ایجاد واحد بپیوندیم و با استفاده از این ابزار یک شی واحد دیگر ایجاد کنیم. تنظیمات مختلفی در این ابزار وجود دارد، از تنظیم پارامترها تا انتخاب نقطه اولیه. همچنین، ابزارها تکنیک‌های مختلفی را برای ترکیب اشیاء ارائه می‌کنند، مانند ما می‌توانیم هندسه را کم کنیم، اتحاد کنیم، قطع کنیم، ادغام کنیم، وصل کنیم یا هندسه را برای ترکیب آنها وارد کنیم.

نتیجه

تری دی مکس نرم افزاری پویا و قدرتمند با ابزارها و امکانات فراوان است. اصلاح کننده ها همچنین در مدل سازی و ایجاد هندسه بسیار مفید هستند. اشیاء مرکب نیز به روشی بسیار خلاقانه کمک می کنند. برخی از ابزارهای مهم و پرکاربرد در بالا ذکر شده اند که می توانند به بهره وری و کارایی بیشتر کاربر کمک کنند.

مقالات پیشنهادی

این راهنمای ابزارهای 3ds Max بوده است. در اینجا مفهوم و برخی از ابزارهای برتر 3ds Max مورد استفاده در صنعت فعلی را مورد بحث قرار دادیم. همچنین می‌توانید سایر مقالات پیشنهادی ما را برای یادگیری بیشتر مرور کنید

 

سایر مطالب سایت

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران (کابینت کلاسیک) چگونه است؟

طراحی کابینت ممبران یکی از جذابترین حوزه های گرافیک سه بعدی ست که با طراحی کابینت مدرن تفاوت های اساسی دارد و نیاز به سطح مهارتی بسیار بالاتری در مدلینگ آن است.استفاده از ابزارهای زیبا و پر پیچ و [...]

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در تری دی مکس در عین اینکه یک تخصص پولساز است می تواند یک تفریح فوق العاده و جذاب برای گزران اوقات فراغت هر کسی باشد.با توجه به زقابتی [...]

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

نحوه کار با ابزار جابجایی (MOVE) در فتوشاپ

  ابزار move tool اولین آیکون در جعبه ابزار سمت چب فتوشاپ می باشد. این ابزار جهت جا به جایی تصاویر و ناحیه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گیرد. کلید میانبر: V نکته: با نگه داشتن کلید [...]

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

تنظیمات Frame Buffer در پنجره رندر ستاپ

در این مقاله به سراغ تنظیمات فریم بافر در تب vray از تنظیمات رندر وی ری در تری دی مکس خواهیم رفت و هر آنچه لازم است در مورد فریم بافر بدانید را از منبع اصلی تشریح خواهیم کرد.همانطور که در تصویر [...]